Novému roku vstříc ...                                                    20. prosince 2013

Vlajka obecně symbolizuje organizaci - typicky zejména stát či jinou územní správní korporaci jako zemi, kraj, obec a podobně (Wikipedia). Ne jinak tomu je i ve Šlapanicích. Šlapanická vlajka prostě zaujme. Svojí špinavostí zjevně symbolizuje koaliční půlpánovskou morálku, jinak se prezentace kusu umolousaného a hnusného hadru nedá vysvětlit. Tak vzhůru, soudruzi, i do dalšího koaličněmorálněšpinavého roku!

 

Větrolamový písně už 4 roky zpívám ...                     14. prosince 2013

Výše uvedený text nechť si ctěný čtenář zanotuje nápěvem známé písně „co mne učil listopad“. Škoda, že listopad ani žádný jiný měsíc nenaučil šlapanického soudruha starostu dodržovat sliby. Ano, i tentokrát je řeč o keřících – větrosněholamech (viz Zrcadlo – sklonek roku 2010, 2011, 2012). Zima na krku, vítr vane ze strnišť a žene sníh na silnici směr Brno i zpět. A soudruh starosta opět nedokázal zařídit ani takovou maličkost a už 4x propásnul vegetační období. To víte, má přece parlamentní starosti a na sliby a občany se může pěkně zvysoka vys.... ! Jak asi bude jeho parlamentní práce vypadat? Místo plnění slibů si ale najde čas, aby dokázal sesmolit článek do místního zpravodaje (6/2013), článek, na který může být pyšný jen nefalšovaný půlpán. Tou špínou si ale teď nebudeme kazit svátky. Čest práci!

 

Točna jako kvočna aneb idioti opět informují ...            6. prosince 2013

Je pátek 6. prosince a šlapanická infostoka informuje o tom, že od 1. října je kvůli rekonstrukci uzavřena točna na konci ulice Jungmannova – jak pro auta, tak pro pěší. Soudruzi z úřadu totiž ještě nezjistili, že na točně se točí už od 20. listopadu. Soudruzi opět dokazují občanům, že neví, co se ve vesnici děje. Týden by se snad dal kvůli lenosti neaktualizovat aktuálně tolerovat. Ale více než 14 dní je už dost a infostoka opět vysílala zavádějící a nepravdivé informace.

Drobnou poznámku si ale zaslouží i délka rekonstrukce. Práce na zhruba 4 dny se prováděly měsíc a dvacet dnů!!!! A celou akci asi někdo schválil, že? Rada vesnice? No vono je to jedno, ale pak se nedivme, že v dědině se nic moc neděje a když jo, tak to trvá déle než je akceptovatelný termín. Jenže půlpáni prostě neví, kde je dneska svět!

 

PS: Pár slov k článku publikovaném před týdnem 30. listopadu. Soudruzi šli do sebe a kritizovanou hovadinu ohledně výpadku proudu opravili. Bohužel po šlapanicku, neboť ani na podruhé se netrefili se správnou informací (název firmy). Půlpáni nebo idioti?

 

Nepude pród aneb idioti informují ...                           30. listopadu 2013

    

Každá informace má svoji cenu, dokonce i ta, kterou zveřejňují soudruzi z vesnického šlapanického úřadu. Poskytování informací občanům je nejen jejich povinností, ale i slušností. Podívejme se blíže např. na informaci o přerušení dodávky elektrického proudu.

Jak by měla taková informace vypadat? Logicky a jednoduše. Čili oznámí se datum, čas a oblast, nejlépe konkrétní ulice, kterých se výpadek bude týkat. Jak taková triviální záležitost vypadá v podání šlapanických půlpánů si ukažme na posledním případu:

1     2     3

Nejprve se na titulní stránce webu šlapanického úřadu (Aktuality - obr.1) přečtete, že 10. prosince budou bez proudu „odběrná místa připojená z distribuční trafostanice 8391 Šlapanice ŘLP.“ Z takové informace se ovšem dozvíte kulový a tak v naději kliknete na nabízený odkaz „více“. Načte se vám nová stránka (obr. 2), která ovšem do slova a do písmene kopíruje text ze stránky předchozí, čili opět víte prd! Jediným obohacením zde je další odkaz pod textem, kde je k dispozici dopis fy E.ON, kterým na vědomost dává ...  světe div se: opět naprosto stejný text (obr. 3). Sečteno podtrženo: informační hodnota třech popsaných kroků se rovná nule! Protože kde vlastně proud nepůjde se stejně nedozvíte! 

Úřední jednání s příznaky lehkého idiotizmu má tyto indicie:  

1) E.ON dopis zjevně poslal elektronickou poštou a ponechal jej v lehce editovatelném formátu doc (Word) namísto hůře zfalšovatelného a běžného formátu pdf.  E.ON tím ukázal, že není zrovna profesionální firmou.

2) Vesničtí půlpáni však klidně zhovadilý a nic neříkající dopis od E.ONu přijmou a bez vysvětlujícího komentáře jej zveřejní. Místo toho, aby lenoši jedním telefonátem zjistili pravý stav věcí.

 4

Prostoduchým „vygooglováním“ (obr. 4)) si tedy občan sám zjistí, že odběrnými místy trafostanice 8391 jsou vodárna a ŘLP (pravděpodobně Řízení letového provozu). ŘLP však jistojistě má vlastní agregát a tak by se celá akce výpadku proudu mohla týkat jen lehce pravděpodobného snížení tlaku vody. Jak prosté, Watsone! Od idiotů však logiku nelze čekat! Ti se vzbudí až před volbama a zase nás zaplaví debilovinamu typu „využíváme informační prostředky města“. Hovno!

 

Kdy bude další obchodní dům ve Šlapanicích?          23. listopadu 2013

     Zazimovaná novostavba  

Odpověď na výše uvedenou otázku by mohla být jednoduchá: až naprší a uschne. Leccos však naznačují dosavadní způsoby jednání šlapanických půlpánů. Zejména lidoví soudruzi jsou známí tím, že všechny důležité stavby či opravy časově plánují až na dobu těsně předvolební, aby čerstvý čin ovlivnil volební výsledky: vidíš ty blbý občane, to všechno jsem pro tebe udělal já!!! Příklad z loňska. Soudruzi naplánovali opravu horní části ulice Brněnská na dobu letních prázdnin, prý proto, že je v tu dobu menší dopravní provoz. Leč oprava se uskutečnila až začátkem října, těsně před krajskými volbami. Řidiči v oněch místech byli nuceni pěkně zpomalit, ba i na červenou stát a přitom se dívat na billboard s nějakým jelimanem s tykadly. Letošní nečekaná volební situace přistihla soudruhy zcela nepřipraveny, od července do října se prostě stavba stihnout opravdu nedala. A tak je termín zprovoznění nového obchodního střediska vcelku jasná. Říjen 2014, čili těsně před komunálními volbami!!!

 

Revitalizace po šlapanicku ...                                    16. listopadu 2013

Do boje za zkulturnění životního prostředí vyrazili i šlapaničtí půlpáni. A hned se dostavily výsledky. Např. revitalizace nábřeží Říčky se tak povedla, že není možné se o ní nezmínit a po zásluze nepochválit, neboť by se za ni nemusel stydět i kdejaký architekt.

Postup revitalizace:

1) Nějaký idiot nechá na sloupy veřejného osvětlení zavěsit kabelové vedení ke šmírovacím kamerám.

2) Jiný idiot nechá na tyto sloupy (bortící se všelijak do stran) pověsit květinovou výzdobu.

3) Idiotští občané jásají nad zkulturněním nábřeží a v obecních volbách dále volí idioty, neboť jsou šťastni z nekoncepčního vyhazování peněz.

 

Guláš povolební ...                                                          1. listopadu 2013

Guláš povolební aneb všechno je (tradičně) obráceně!

Tak je to přece jen tak. Do českého parlamentu se opravdu může dostat každý. Od manažerských nul přes lháře až po cenzory. A teď se tam bude trousit i šlapanická sláma z bot (snad ji Pražáci brzo uklidí). Vlastně je otázkou, zda-li vůbec. Možná ani žádná sněmovna nevznikne a budou další předčasné volby! Díky tradičnímu destruktivnímu chování oranžových idiotů! Všimli jste si? Za posledních 15 let ti hajzlíci obdařují republiku jen cílenými destrukcemi. A to si dovolí oblbovat heslem: Prosadíme dobře fungující stát. Chacha!!! Přesto se i ve Šlapanicích najdou jelimani, kteří je volí, jako kdyby zapomněli třeba jen na to, že krajskosocanlidová parta chtěla nedávno zrušit šlapanické gymnázium. Ale je možná i další varianta a sic, že sněmovna vznikne podobně jako krajská socansko-lidovecká spolupráce a pak možná i Jardova žlutá kravata zoranžoví! Kdo ví ...

Pohled na další kandidáty a možné šlapanické poslance je alarmující. Pokud si dovolí do prestižního orgánu kandidovat (a nechat se v tomto duchu fotit) i zástupce Tupanů, zcela to odpovídá jeho inteligenci. Týý vole, pokud lidé na této úrovni sněmovnu tvořili a tvoří, pak se není čemu divit, že světlo světa spatřují jen paskvily zákonů. Na kandidátce Ano jsme mohli zahlédnout i rozvojového Jeníka. No nazdar! Je zřejmé, že tento volební populistický přebíhač (Rozvoj, Podpora starostů, Ano) využije situace, ve Šlapanicích založí buňku a na křídlech momentální popularity hnutí Ano příští rok zaboduje ve volbách komunálních. Srovnávat podporovatele Ano jako např. pány Jančuru a Bernarda s uřvanou šlapanickou postavičkou sice nejde, ale šlapanický volič je na to dostatečně pitomý.

Neboť obecně platí, že tento tupý národ má takovou vládu jakou si zaslouží. A Šlapanice nejsou výjimkou!

A perlička na konec: zdá se vám v pořádku, když šlapanický starosta jmenuje zapisovatele volebních komisí v parlamentních volbách ve kterých sám kandiduje?

 

Skládko, skládečko, skláááádko zééélééénááá ...                27. října 2013

Vraťme se ještě ke Šlapanickému zpravodaji 4/2013, kde na straně 6 najdeme článeček o skládce. Text zaujme už úvodní větou - citace: „K občanům Šlapanic se opětovně dostávají podivné informace o vlivu skládky na své okolí, pravidelně vás informuji o aktuálním dění“. Rozumíte této větě? Vzhledem k tomu, že autor je vysokoškolsky vzdělaný člověk, by občan očekával jasné vyjádření a triviální znalost češtiny a slohu. Ale dost možná, že autor je pouze přepracovaný (to víte, zvládat dvě náročná zaměstnání najednou...) a prostě mu to ujelo. K čemu ovšem slouží redakční kontrola či jazyková korektura? Dále už článek není o ničem, jen konstatuje, že skládka přece jen smrdí (a ne že ne, jak soudruzi tvrdili sotva před rokem) a vinu za stávající situaci háže na ty, kteří „odpovědnost nesli dříve“. Fajn! Až na jeden detail. Jeden ze dvou podepsaných autorů článku byl pověřen vedením skládky už v minulém volebním období!!! Čili nyní nadává sám na sebe ...! Docela komické, že? Žádnou logiku za tím nehledejte, ta u šlapanických půlpánů neexistuje!

 

Dáme zemi do (šlapanického) pořádku ...                           19. října 2013

S blížícími se volbami do parlamentu se tradičně vyrojilo předvolební blábolení politických stran a jejich kandidátů. A protože i šlapanická vesnice má takového kandidáta – a není to nikdo jiný než současný s. starosta, podívejme se na bláboly konkrétněji.

V jednom z rozhovorů (Parlamentní listy) tento kandidát mj. říká, že „za svůj největší úspěch považuje fakt, že se ve Šlapanicích stále něco děje: výstavy, přednášky, divadlo, koncerty a rozmanité akce různých spolků a organizací ve městě. To dříve nebylo, lidé jezdili za vším do Brna.“ Chachacha, starosta je opravdový žertéř (nebo to má v hlavičce poněkud popletené?), ale jmenované aktivity se konaly v podstatě „odjakživa“. Blábol silně připomíná jeho jiný blábol z období před obecními volbami 2010, kdy se holedbal, že: “obnovili jsme Šlapanické slavnosti“, aniž by vzal v potaz, že tyto slavnosti se nekonaly jen za Hitlera, párkrát za bolševika a v novodobých dějinách pouze jednou v r. 1996 díky organizační neschopnosti vládnoucí lidové strany (tedy strany za kterou kandiduje). Takže tvrdit něco o obnovení slavností je bohapustá lež!

V papírovém předvolebním letáku (ale i jinde) se kandidát chlubí zavedením „hovorových hodin“, nebo-li otevřeným úřadem. Vtip spočívá v tom, že diskuze občanů se z veřejného zasedání zastupitelstva (omezení času na 1 otázku) individuálně přesouvá přímo na úřad. Záměrem nepochybně je, aby se o čemkoliv nediskutovalo veřejně a kde problém (vzhledem k neschopnosti politického managementu jde často o kritiku) slyší nejen celé zastupitelstvo, ale nedej bože i další občané (ku..va, ještě, že jsme ty televizní záznamy zrušili) a může se k němu kdokoliv ihned vyjádřit. V rámci soudružské novinky „hovorových hodin“ se „diskutuje“ pouze utajeně, neboť vlastně žádné problémy nejsou. Tedy tzv. bolševická demokracie.

Úsměvně působí i další předvolební blábol o „podpoře začínajících živnostníků“. Ve Šlapanicích ji už názorně předvedli několikanásobným zvýšením daně z nemovitosti.

Pokud bychom vzali některé prvky jednání našeho kandidáta ve Šlapanicích a stejné atributy převedli do parlamentu (v případě jeho zvolení), dají se čekat tato „zlepšení“:  

- veřejnoprávní televize zruší přímé přenosy ze zasedání parlamentu (ve Šlapanicích se zasloužil o zrušení vysílání tv záznamů v místním infokanále)

- v parlamentě se omezí vystoupení poslanců na 20 minut ročně (dle šlapanického vzoru)

- parlament si odhlasováním občas zruší zasedání, jehož program sám navrhl (šlapanická perla)

- celostátní tisk nebude publikovat články s politickými tématy

- bude zavedena funkce parlamentního bonzáčka a poslanci s jiným názorem než zastává lidový soudruh budou z jednací místnosti vyváděni nově zřízenou PP (parlamentní policií) (ve Šlapanicích se velmi osvědčilo) 

Epilog: Šlapanický úřad těsně před volbami vydal barevnou brožuru o ničem nazvanou „Šlapanice – zdravé město“. Že je v ní prezentován náš kandidát na fotografii se žlutou vázankou (společný prvek lidoveckých kandidátů) není náhoda a nelze to považovat za nic jiného, než za zneužití obecních prostředků k vlastnímu prospěchu. Inu demokraté z lidu a poctiví křesťané ...

 

Točna, aneb jak vytočit občany ...                                        13. října 2013

Opravit točnu na konci ´Jungmanky´ je záslužná věc. Sice se člověk pozastaví nad prioritou oprav, proč se před tím třeba neopraví nedodělané chodníky na frekventovanějších ulicích (rozdělané a nikdy nedokončené již před čtyřmi lety a přesto s oblibou zmiňované v kdejakém předvolebním materiálu), ale budiž. Přesto se nejde nad plánem rekonstruované točny a praktického provedení nepozastavit. Tedy přesněji, z točny už nebude točna (od slova otáčeti se), ale jakési couvadlo, což umožní vzniknout i třem novým parkovacím místům. Což se jako zásluha nepochybně projeví v dalších předvolebních blábolech. Pokud se ale podíváme na věc prakticky, už to taková předvolební sláva nebude. Vznik dvou parkovacích míst mimo zastavěnou oblast, čili bez „dohledu“ a tudíž se zvýšeným rizikem poškození vašeho čtyřkolového miláčka najmě v nočních hodinách, je věc sporná. Ještě podivuhodnější však je třetí místo rezervované pro invalidy. Pokud s vozidlem přijede skutečný invalida, těžko si představit, že je ponechá kdesi na konci ulice a do cíle cesty (třeba dům na opačném konci ulice) se poštrachá pěšky. To je úplně mimo mísu a logiku. Ani v případě, že by invalidu někdo přivezl, vyložil v cíli a pak přejel zaparkovat na vyhrazené místo, se problému nevyhneme. Neboť řidič s vozidlem označeném jako invalida může využívat privilegií vyhrazeného parkoviště pouze v případě přítomnosti hendikepované osoby, což není tento případ. Příslušná vyhláška je poměrně nekompromisní.

V prvních říjnových dnech rekonstrukce skutečně začala. Uvedené místo je frekventovanou pěší spojnicí mezi ´Jungmankou´ a Brněnskými polemi, která se stavbou stala neprůchozí. Samozřejmě bez jakéhokoliv včasného označení! Zatímco od Brněnských polí je stavební místo vidět zdaleka a nějaké potíže se dají předpokládat, ze směru od Čechovy ulice se o uzavření dozvíte až přímo u stavby a nezbude, než se obrátit a celou ´Jungmankou´ se vrátit. Předvolební bláboly s pofiderními hrdiny visí leckde, ale tak triviální věc jako je prosté slušné chování k občanům umístěním upozornění na začátku ulice už je nad síly a morálku soudruhů! Nakonec, odpovídá to šlapanické úrovni (ne každý čte neaktuální městský web či infostoku)! A pro dovršení zmatků – nějaký taškář pootočil dopravní značku „slepá ulice“ na začátku ´Jungmanky´ o 90° tak, že označení není vidět. Taškář pootočil, ale nikoho z úřadu to nebolí a nikdo neřeší.  

I vlastní prezentace rekonstrukce ve Šlapanickém zpravodaji je plýtváním „křídového“ papíru (určeného pro kvalitní grafiku) na obálce pro tisk plánku, kterému černobílá verze kdekoliv uvnitř čísla nemůže uškodit. Buranská klasika.

 

Zveme ale nezveme vás na zastupitelstvo!                           4. října 2013

      

Soudruzi šlapáňští se rádi chlubí šlapanickými médii. Zvláště hoši z lidu se ve svých předvolebních medových držkoslibech rádi ohánějí webovými stránkami i portály, dokonce se jim podaří již po 2 měsících provozu městského webu dosáhnout ocenění za nejlepší webové stránky. Jak úžasné, jak vtipné! Škoda jen, že na tyto oceněné webové stránky nedávají informace! Jedna ze stěžejních informací pro občany, ale i obecnou slušností, je jistě i pozvánka na veřejné zasedání zastupitelstva. To poslední se konalo 25. září 2013. A kdy se na městském webu objevila pozvánka? Již den předem, ano, již 24.9.!!!! Soudruzi sice na výtku reagovali tím, že nastaly technické problémy, jenže to poněkud kecali! Pozvánky se přece zveřejňují nejméně týden až dva dopředu (např. v červnu - viz obr.3) a poslední aktualizace webu byla 17. a pak ještě i 20. září – bez technických problémů. Ze lži soudruhy usvědčuje podobné nezveřejnění i v městském infokanále. Ač jeho aktualizace proběhla standardně v pátek 13. i 20. září, pozvánka na ono zastupitelstvo se též objevila až den před. Že by nastaly technické problémy na webu i infokanále zároveň? Tomu může věřit akorát idiot! A tak jedinou možností, aby se řadový občan o zasedání zastupitelstva dozvěděl, byly výlepové plochy. Ale tam byly informace na druhý den přelepeny něčím jiným! Náhoda? Technické problémy? Prdlačky! Důležité je, že jedním z bodů jednání bylo zrušení místa uvolněného místostarosty a tak bylo záhodno, aby se zákon neporušil, ale zároveň aby se o této věci dozvědělo co nejméně občanů! Což se tupanosocanským křesťanům plně zdařilo! A nyní vzhůru ke zpovědi, soudruzi!

Neschopné (anebo všehoschopné) manažerské nuly z úřadu už ani na zasedání zastupitelstva pozvat neumí.

 

Sv. Václave šlapáňský, koroduj za nás ...                               28. září 2013

 

1 2       Pomník sv. Václava šlapáňského

Na svátek sv. Václava se ve Šlapanicích konávala pouť. Trasa vedla Tuřankou k božím mukám u letiště se zastavením u významného kříže u vlakového přejezdu. O tento kříž, na němž je umístěna pamětní deska související s návštěvou papeže v r. 2009, už dávno nikdo nepečuje a šlapáňská dědina dává svoji úctu k významným místům najevo – snímky 1 a 2 jsou z července t.r.. Daleko významnější se pro dědinu stal sv. Václav šlapáňský, včetně jeho pomníku pod Žurání a tak letošní pouť poněkud změní trasu. Na místě pomníku původně měla stát lakovna, ale změnu se podařilo prosadit a tak jde o největší pomník ve Šlapanicích. Všechny kolemjdoucí oslní jeho neotřelé architektonické řešení, zvláště zdařile působí jeho sedlová střecha, která je na území slavkovského bojiště vyžadována na všech stavbách (přísně dodržováno - na to si šlapaničtí potrpí). Stavba se v blízké budoucnosti stane modlitebnou s využitím moderních technologií. Tak např. kadidlo bude nahrazeno čpavkem ucházejícím ze sousedící skládky a jako cenná surovina je zatím nevyužíván a neekonomicky vypouštěn do ovzduší. Otvory po několika vratech budou nahrazeny obřími plástvemi, neboť šlapaničtí mají v úmyslu pěstovat med ve velkém. Jednak aby jímmohli mazat občanům kolem huby a také proto, aby ho byl dostatek na nepolitické akce, např. Medový den.

Sv. Václave šlapáňský, koroduj za nás ...

 

Tendence nebo demence...?                                                  19. září 2013

V již zmiňovaném 4. čísle Šlapanického zpravodaje najdeme i článek s. starosty o pracovní návštěvě z Belgie, z partnerského města Braine-ľAlleud. Autor chtěl zjevně vtipně využít tématu k popisu šlapanické reality, bohužel snaha o vtip se poněkud nezdařila. Tak např. prý pan starosta Braine-ľAlleud obdivoval upravenost Šlapanic. Jistě šlo jen o protokol, no co by tak asi návštěva slušného mohla říct? Že kdejaká sousední dědina na rozdíl od Šlapanic upravená opravdu je? A to si všimneme jen např. šlapanické dlažby – co kus to jiná ves, nikomu (= městu) nepatřící předzahrádky či hrůzostrašné prodejní stánky. Další zmínka patří dotacím a že v Belgii je obtížné získat dotace na investiční akce. Nojo, v případě, že vše podstatné je již vybudováno, to může být skutečně obtížné.

Nejzajímavější z článku je však zmínka o průmyslových zónách, které přinášejí Braine-ľAlleud tolik peněz, že mohli snížit komunální daně. Tož pěkně se to poslouchá i čte. Ale podívejme se na realitu. Je pravda, že Braine-ľAlleud je z části obestavěno průmyslovými zónami, které jsou ovšem do prostředí zasazeny citlivě a obklopeny zelení. Kdyby zastánci šlapanické průmyslové zóny brali v potaz námitky občanů jen v tomto ohledu, už dávno zóna mohla stát (teda možná, pomineme-li že hlavní důvod nerealizace jsou důsledky hospodářská krize). Dále je potřeba zmínit, že průmyslové zóny u Braine-ľAlleud jsou na jih a na západ od města a nikoliv na severovýchod, tedy v oblasti památníku bitvy u Waterloo. A teď si to srovnejme se Šlapanicemi, kde přímo v sousedství významného místa bitvy u Slavkova - pod Žurání, dovolí Šlapanice postavit halu lakovny (dnes už spíše trosky). Trošku rozdíl, že?  

Ovšem podivně se jaksi zapomnělo na fakt, že i šlapanická průmyslová zóna zčásti existuje (příjezd od letiště). Kupodivu se o ní žádný z vládnoucích soudruhů nezmiňuje, nikde se ani neprezentuje její zisk pro Šlapanice. Zóna existuje a přesto se čtyřnásobně zvedla daň z nemovistostí? No nedej bože, aby průmyslová zóna stála celá, to bychom se na dani ani nedoplatili!  

Takže až zase budeš, s. starosto Šlapanic, psát podobný článek, zkus volit méně bolševické tendenčnosti a nesrovnávej nesrovnatelné!

 

Půlpáni humanitární ...                                                   13. září 2013

 

Ve Šlapanickém zpravodaji 4/2013 na straně 5 vyšel oslavný článek o pomoci Šlapanic obci postižené povodněmi. Čin jistě záslužný, provedení, jak jinak, půlpánovské.  

Mírné vysvětlovací odbočení: žijeme v době, kdy řada z nás soukromě přispívá na charitu či humanitární pomoc, bez potřeby tuto činnost jakkoliv prezentovat. V praxi se stává normálem, že finanční pomoc nejde přes bezedné dno tzv. humanitárních organizací, ale sejde se pár přátel, vyberou mezi sebou hotovost (řádově to bývají statisíce) a někdo z nich zajede do některé postižené obce, pozeptá se kdo je na tom nejhůř a tomu dar odevzdá, rozloučí se a tečka. Ať si za ty prachy dotyčný koupí co chce a kdy chce.  

Město Šlapanice však nakoupí tunu Sava, přihodí 10 litrů od nějakého radního (kterého, to se za dar stydí?) a tuto směšnou částku vydává za dar města (něco jiného by bylo, kdyby šlo o dar jednotlivce, ale to z článku nevyplývá). Efekt zvýší otištěním srdceryvného eposu ve Zpravodaji, kde je obyčejný odvoz pomoci popisován skoro tak hrdinsky, jako cesta kolem světa v 17. století. A korunu tomu nasadí poslední věta „... do Šlapanic jsme se vrátili kolem šesté hodiny (rozumí se 18.) sice utrmáceni, ale s dobrým pocitem, že jsme jako zástupci našeho města mohli pomoci...“. Ty vole, mně jebne! V době, kdy většina z nás se vrací domů z práce v tuto dobu každý den, půlpán z toho udělá hrdinský čin!

Opět se potvrdilo, že soudruzi netuší, jaký je svět kousek za Hraničkama. Inu půlpáni!

 

Parkuj, parkuj, vykrúcaj ...                                               30. srpna 2013

Tak od začátku: zavedeme Seniorbus, zahřímali soudruzi. Jasně, to člověk jistě ocení. Ovšem ten způsob ..., no prostě po šlapanicku! Nejdříve soudruzi postavili zastávky, čímž zkomplikovali už tak složitou situaci s parkováním ostatních vozidel zabráním míst i v době mimo sporadický provoz busu. Naštěstí po čase zahřímal i starosta řka, že zastávky jsou doplněny tabulkou s dobou provozu Seniorbusu (po – čt, 8-12 hodin) a že v ostatní dobu zde lze parkovat. Hurá! Realita: ještě další 3 měsíce to nebyla pravda, tabulky tam prostě nebyly. Ale i to se nakonec podařilo. Nyní však soudruzi přicházejí s inovací a sic, že Seniorbus rozšířil provoz i první pátek v měsíci, o slavnostech, medových dnech a dalších událostech. Vtipné, jenže jaksi není jasné, kde bude Seniorbus zastavovat, když na jeho zastávkách se v tu dobu může parkovat (a když nástup cestujících je jasně definován dopravními předpisy). Že by další tabulky, které jsou sami o sobě dražší než drahý seniorbus? Uvidíme, jak se s tím soudruzi poperou – jednu z vizí vidíme na obrázku. Na věci totiž zaráží totální nekoncepčnost projektu, zvláště, když by vše šlo řešit elegantně!

Vysvětlivka: šlapanický Seniorbus je zařízení využívané k předplacené dopravě důchodců po dědině a k bezplatné propagaci vládnoucí třídy (nebo snad bude ovlivňování důchodců povoleno i opozici?).

 

Kéž lavičko, kéž bys promluvila (o šlapanických idiotech)... 23. srpna 2013

Šlapanický zpravodaj č. 4/2013 přinesl tolik humoru, že si jej není možno nevšimnout. Dnes se zmiňme o straně 9, kde jsou uveřejněny údaje o počtu a umístění laviček ve Šlapanicích. Už samotné téma je natolik „nosné a důležité“, že mu soudruzi věnovali skoro celou půlstranu. Člověk ani nemusí být bůhvíjaký lumen a už při letmém přelétnutí materiálu zjistí, že tu něco není v pořádku. Uveďme pár příkladů. Tak např. na ulici Akátová je uvedena jedna lavička, leč ve skutečnosti jsou tam dvě. Podobně na Tuřance jsou uvedeny 2 ks laviček, ve skutečnosti jsou 3. Naopak lavička u točny mezi Jungmannkou a Brněnskými poli není uvedena vůbec. No a korunu všemu nasazuje údaj, že u rybníka jsou umístěny lavičky dokonce 3, tedy až na tu drobnou maličkost, že ve Šlapanicích vůbec žádný rybník není (nejbližší se nazývá Ponětovický rybník)!!!!  

Z uvedeného vyplývá několik závěrů. Že chybné údaje stvořil či zveřejnil primitiv bez elementárních znalostí počtů úrovně 2. třídy základní školy, o tom není pochyb. Také je velmi dobře patrné, jaký pořádek na úřadě panuje a jak má radnice zaevidovaný majetek, když ani neví, kolik (a kde) laviček vlastní. A to se týká jen blbých laviček, jakpak to asi je v důležitějších věcech. Pochybila též redakční rada, neboť v rozporu s pravidly pro uveřejňování ve zpravodaji nechala otisknout a šířit lživé informace! No a protože velkou část redakční rady tvoří vedení dědiny ....  no jak potom může vypadat vláda soudruhů, která nedokáže spočítat ani pár laviček ...  

Ale na druhé straně: nebýt půlpánů, tak se ani pořádně nezasmějeme ... :-)

 

 

Vítejte pane faráři, aneb Jarda politikem ...                   15. srpna 2013

Od srpna mají ve Šlapanicích nového pana faráře. Změna je prostě život a tuto změnu museli překousnout i ti, kteří se dosud vyhřívali v přízni dosavadního služebníka, samozřejmě na úkor ostatních. Slavnostní uvítání nového pana faráře proběhlo v neděli 11. srpna na „deváté“. Během ceremonie se projevil i soudruh starosta. Člověk by čekal pár upřímných uvítacích slov, ale kdepak šibal Jarda. Samozřejmě nezapomněl přidat i trošku politiky a špetku poučení. Takže se přítomní dozvěděli mj. i to, že se „potýkáme s minulostí“ (zřejmě měl na mysli to, že všichni porevoluční starostové byli bohužel lidovci - s jednou výjimkou spolupracujícího Rozvoje), dále pak že „doba je hektická“ (jinde snad, ale bohužel ne v zaostalých Šlapanicích), a že „pan farář jistě uslyší názory i jiných stran“ (naštěstí). Co dodat? Snad jen to, že kulturnímu chování se uvítací starostův projev moc nepodobal. Ale to není nic překvapivého ...

 

Přerušovaná soulož a přerušované zastupitelstvo ...     5. července 2013

 

Přerušovaná soulož (coitus interruptus) je nejstarší, nejlevnější a nejméně spolehlivá antikoncepční metoda, která neochraňuje před pohlavně přenosnými nemocemi. Spočívá v tom, že během pohlavního styku dojde těsně před ejakulací k vytáhnutí penisu a k samotné ejakulaci dojde mimo vagínu (Wikipedia).

Přerušované zastupitelstvo (penis pulpanis idiotis interruptus) je nejméně pracná a spolehlivá metoda kálení na vlastní občany, která však neochraňuje šlapanické půlpány před šířením jejich pitomosti jinými informačními prostředky než jsou ty oficiální. Metoda spočívá v tom, že koaliční půlpáni, posraní strachem z kritiky, těsně před diskuzí zastupitelů a občanů (ejakulace) zastupitelstvo přeruší (vytáhnutí penisu), čímž utnou kontinuální tok myšlenek a poznámek na zhovadilosti napáchané koaliční částí zastupitelstva (k ejakulaci kritiky tak dojde mimo vagínu a místnost zasedání). Šlapanická ejakulace (ta oficiální) se jednoduše přeloží na druhý den, kdy se ovšem někteří zastupitelé vůbec nedostaví, zasedání se stane neusnášeníschopným a jakákoliv diskuze občanů probíhá neoficiálně a mimo zápis. Ano, i tak soudruzi půlpáni deklarují svoji demokracii a lidumilnost. A tak se musí svolat další zastupitelstvo, jehož v podstatě jediným bodem je – kdo by to řekl – diskuze občanů. Emoce, kvůli nimž soudruzi udělali výše popsaný úkon, už sice vychladly, přesto je dialog neuvěřitelně výživný. Tak např. zastupitel pan Bonzáček sice chápe, že bonzování není správné, ale hlásit se to musí. Později je soudruhy vyzdvihován i dnes již legendární komický výjev křesťanského zastupitele o „zastupitelské demokracii“, která je ovšem soudruhy chápána tak, že „jednou jsi mne, občane, zvolil, tak se mi už do zastupitelství neser, protože já dělám všechno správně“. Apropos – pokud jste ten šílený projev četli na stánkách ČŠ nebo ODS, je vám jasné, že alkohol na zastupitelstvo nepatří a starosta by měl před příštími zasedáními dělat u zastupitelů namátkové alkotesty. Další část jednání připomíná pohádku. „Osobo, neviděla jste tudy jít dvě děti?“ (občan). „Jó, na jaře zaseju, na podzim sklidím!“ (vedení dědiny). No a pozoruhodným demokratickým bodem 2x odloženého zastupitelstva je i fakt, že občan na šlapanickém VEŘEJNÉM zasedání nesmí mluvit víc než 1x!!!!! Ó, křesťane, tupane i socane, díky!!!!!!!!

A pokud se Ti, milý čtenáři, zdá přirovnání přerušované soulože s přerušovaným zastupitelstvem surová, věz, že přerušovaná soulož za to nemůže. Neb vyjebat s občany, to oč tu běží! A obsazení rolí penisu a vagíny v tomto trapném aktu je už jen na Tvé obrazotvornosti ....

 

Je šlapanická skládka hrozbou? ...                                   28. června 2013

Pod tímto titulem vyšel ve Šlapanickém blábolaji č. 3/2013 článek soudruha Socana. S humorem sobě vlastním například píše, že: Co můžeme na základě měření a provedených opatření a kontrol potvrdit je to, že skládka nepředstavuje aktuální nebezpečí z hlediska ohrožení životního prostředí.“  Takže jinými slovy: občané, to co cítíte ve vzduchu není žádný dráždivý čpavek, ale zdravé životní prostředí!

Dále se paradoxně dočtete, že i když „aktuální nebezpečí z hlediska ohrožení životního prostředí" nehrozí, tak: „K eliminaci emise plynného čpavku z jeho budoucího provozu je připravována nezbytná technologie, aby tak bylo dosaženo všech požadovaných parametrů.“ Všimněte si slova „budoucího“! Fajn! Z věty tedy vyplývá, že u současného provozu není pro dosažení požadovaných parametrů používána technologie žádná. Nakonec, to cítí každej (neplatí pro idioty a půlpány).

Slušné a férové by samozřejmě bylo přiznat, že něco v pořádku není, a že nedostatek napravíme do tehdy a tehdy. Bohužel půlpán je tvor bezchybný a tak nějaké zamořování obytné zóny čpavkem prostě nedostatkem není! A vůbec nejlepší reakcí na smrad ze skládky je přihlášení se do projektu „Zdravé město“ (v případě Šlapanic jde o nominaci na titul „Amoniak city“*)).

A zpět k titulu článku. O tom, zda je a nebo není šlapanická skládka hrozbou přece nikdo nepochybuje, neboť každá skládka větší či menší hrozbou je vždycky. Ale ukazuje se, že největší hrozbou jsou neschopní půlpáni! 

*) Amoniak City – město, kde starosta s kyselým ksichtem dští síru na zásady opozice!

 

Bonton po kapkách aneb saka opět po měsíci ...               22. června 2013

Rozloučení s gymnazisty na radnici je ve Šlapanicích tradiční akt. Oficiální, nikoliv formální. Ze snímků převzatých z místní televizní infostoky je vidět, že vzdělaní lidé - studenti i kantoři - vědí, jak se při takové příležitosti společensky chovat. Neznalostí společenského chování se bohužel vyznačují pouze představitelé města. A svými rozepnutými saky dodávají celé akci glanc. Půlpáni vítězí nejen v třídním boji, ale i nad bontonem. A tak je z radnice společenská zadnice ... Jako obvykle.  

 

Více píce pro Šlapanice ...                                                    14. června 2013

Prolog:

Ve Zpravodaji č.2/2013 vyšel článeček „Chození a volné vypouštění psů v polích“ o tom, jak volně pobíhající psi škodí přírodě. Článeček jistě dobře míněný, ale jaksi „po šlapanicku“ nedotažený (chybí jasná legislativa a hlavně terminologie). A jak celá problematika následně probíhá v praxi?

Děj:

Květen 2013, pole u Šlapanic.

Den první: Nějaká soudružka s vizáží Pomocné stráže Veřejné bezpečnosti zjevně pod vlivem „vědomostí“ nabytých ve výše uvedeném článku, okřikuje kolemjdoucí pejskaře a vyhrožuje pokutou, neboť se jí zdá, že všichni psi ohrožují křepelky i na vzdálenost 100 metrů ...

Den druhý: Přesně po tomtéž poli se prohánějí zemědělci s technikou stříkajíc chemii napravo i nalevo a tempem, které neumožňuje křepelkám a zajícům ani otevřít hubu úlekem, natož prchnout.

Následuje týden klidu a pak děj pokračuje na poli sousedním.

Den první: Tři muži v zelených kamizolách se dvěma psy vyhánějí zvěř z pole (že by před nějakou akcí?).

Den druhý: Klid na poli umožňuje zvěři vrátit se do svých pelíšků.

Den třetí: Zemědělci sklízejí píci vražedným tempem bez asistence mužů v zelených kamizolách a psů, zvěř nemá šanci.

Den čtvrtý: Jako den třetí.

Den pátý: Zemědělci sklízejí píci za asistence asi 20 mužů v zelených kamizolách a stejného počtu psů. Je totiž neděle, tak hurá všichni „do služby“ ...

Den šestý: Zemědělci sklízejí píci za asistence dvou mužů v zelených kamizolách a dvou psů (na každém konci pole 1+1). U výjezdu z pole nově přibyl traktor s radlicí shrnujíc bláto na silnici po každém projetí vlečky s pící.

Den sedmý: Zemědělci sklízejí píci za asistence dvou mužů v zelených kamizolách a dvou psů (na každém konci pole 1+1). U výjezdu z pole stojí traktor s radlicí shrnujíc silnici po každém projetí vlečky s pící i když dnes bláto není.

Den osmý: Sklizeno, klid. Sklízecí technika odjela. U výjezdu z pole stále stojí traktor s radlicí. Po okolních polních cestách se prohání osobní automobil vířící prach a v něm muž v zelené kamizole hledá svého zaběhnutého loveckého psa (který si pravděpodobně již někde pochutnává na křepelkách)

Epilog:

Pokud by tento bodový scénář dostal do rukou Miloš Forman a natočil dle něj film, je jisté, že jeho 46 let staré dílo „Hoří, má panenko“ je jen ubohý odvar současné vesnické šlapanické reality.

PS: Tak nevím, kdo je na polích největší „škodná“...  Pes a nebo člověk? Článek nečlánek.

 

Socialismus si, soudruzi, rozvracet nedáme ...                    8. června 2013

       

Jak jinak chcete nazvat hysterickou reakci Rady vesnice Šlapanice na leták sdružení Čisté Šlapanice (distribuce na přelomu května a června 2013). Soudruzi z řad lidovců, tupanůnula9 a pseudosocanů opět prokázali svoje chápání demokracie ukázkovou hysterií v komunistickém duchu. Rétorika jejich prohlášení se tentokrát nesnaží ani přiblížit komunistické reakci na vydání Charty 77, ale doslova ji kopíruje. Je vidět, že způsoby socialistické diktatury jsou v soudruzích zakořeněny opravdu hluboko. Zkusme se podívat na obě díla trošku podrobněji a uvést pár konkrétních příkladů.  

Demokracie ve Šlapanicích už pokročila tak daleko, že jakýkoliv písemný kritický ohlas na vedení vesnice je tento považován za politický a jako takový nesmí být uveřejněn v oficiálním Zpravodaji vydávaným vesnicí. Je známo, že nejen sdružení Čisté Šlapanice, ale i další subjekty a občané, posílají redakci příspěvky, které otištěny nejsou. A většinou bez udání důvodu. Pokud důvod znát chcete, nezbývá, než se oficiálně obrátit na Městský úřad. Ani to nezaručuje, že se odpovědi vůbec dočkáte a zda ve stanoveném zákonném limitu (např. autor tohoto textu čeká na vyjádření někdejšího starosty křesťana V. Horáka pouhých 12 let). Tuto skutečnost Čisté Šlapanice publikují ve svém letáku – Rada vesnice však reaguje slovy: „Rada města Šlapanice se důrazně ohrazuje proti neúplným, zkresleným a nepravdivým informacím, které šíří občanské sdružení Čisté Šlapanice prostřednictvím svých letáků. „Čisté Šlapanice“ dlouhodobě používají nestandardní metody, spočívající v manipulativním a účelovém zkreslování faktů, které si čtenář nemůže ihned ověřit“.

V letáku Čistých Šlapanic se dále píše o skutečnosti, že koalice zamítla další vysílání záznamů ze zasedání zastupitelstev (připomeňme si doslovnou citaci koaličního zastupitele před hlasováním: ... mám strach, aby si občané o zastupitelstvu a zastupitelích neudělali špatnou představu na základě toho, co se na zastupitelstvech odehrává ...“ ) Je snad i tato skutečnost publikovaná v letáku Čistých Šlapanic hodna označení: „Rada města Šlapanice se důrazně ohrazuje proti neúplným, zkresleným a nepravdivým informacím, které šíří občanské sdružení Čisté Šlapanice prostřednictvím svých letáků. „Čisté Šlapanice“ dlouhodobě používají nestandardní metody, spočívající v manipulativním a účelovém zkreslování faktů, které si čtenář nemůže ihned ověřit...“ ?

V létě 2012 si řada občanů stěžovala na zápach linoucí se ze skládky. Přesto Město na 10. ZM v září 2012 problém bagatelizuje (citace ze zápisu ZM: ... ze zákona nejsme povinni dělat pachové zkoušky ...). V zimních měsících opoziční zastupitelé nechávají pachové zkoušky (a nejen je) udělat s výsledkem nepovzbudivým – odpovědní soudruzi nekontrolovaně vypouštějí čpavek zamořující okolí. Opoziční zastupitelé s touto skutečností seznamují účastníky 12. zasedání zastupitelstva, avšak starosta města (křesťan a lidový demokrat) nenechává zprávu ani dočíst do konce! Čisté Šlapanice o problému skládky informují ve svém letáku (kde jinde), přesto je reakce Rady vesnice takováto: „Rada města Šlapanice se důrazně ohrazuje proti neúplným, zkresleným a nepravdivým informacím, které šíří občanské sdružení Čisté Šlapanice prostřednictvím svých letáků. „Čisté Šlapanice“ dlouhodobě používají nestandardní metody, spočívající v manipulativním a účelovém zkreslování faktů, které si čtenář nemůže ihned ověřit“.

Čtyřnásobné zvýšení daně z nemovitosti a tím potažmo i zásadně zhoršené podmínky pro podnikání podnikatelským subjektům si též zaslouží pozornosti. O hledání rezerv nechce vedení dědiny ani slyšet. A přitom je nad slunce jasné, že například místostarosta Socan, když pracuje na plný úvazek na univerzitě, nemůže na plný úvazek pracovat i jako místostarosta (počet hodin za den prostě fyzicky nelze zvýšit, i když půlpáni jsou schopni i toho). Přesto s nejvyšší pravděpodobností jeho šlapanická mzda plnému úvazku odpovídá (Socan se totiž o platu veřejného činitele odmítá bavit). Nebo jiný příklad: sám starosta v jakémsi plátku 5+2 distribuovaném do domácností přiznává, že se dosud dařilo vybírat popelné jen z 50%!!!! Logicky z toho vyplývá, že je potřeba zavést pořádek na radnici a u neplatičů dluhy vymáhat. Vedení dědiny neschopné situaci takto logicky vyřešit místo toho 4x zvýší daň z nemovitosti!!! Všem!!! Tragikomické peripetie s vybranými penězi, kdy se miliony nechráněně povalovaly v kanceláři úředníka a v pokladně vůbec nechyběly, si zaslouží speciální komentář. Ale zpět k věci – soudruzi na radnici prostě zavedli socialistické přerozdělování, na místo toho, aby si za množství odpadu zodpovídal (a platil) každý jedinec sám. Navíc je možné, že oněch 50% dlužníků jsou kamarádi kamarádů a rodina a tudíž je není možno sankcionovat. A je to nevhodné i politicky, neboť se jedná o voliče soudruhů. Ani zdaleka takto podrobně nepublikují Čisté Šlapanice skutečnosti se zvýšením daně, přesto reakce Rady vesnice je: „Rada města Šlapanice se důrazně ohrazuje proti neúplným, zkresleným a nepravdivým informacím, které šíří občanské sdružení Čisté Šlapanice prostřednictvím svých letáků. „Čisté Šlapanice“ dlouhodobě používají nestandardní metody, spočívající v manipulativním a účelovém zkreslování faktů, které si čtenář nemůže ihned ověřit“.

Ale zkusme se podívat na celé dění i z druhé strany. V reakci Rady dědiny se doslova píše, že Rada: „V zájmu dosažení korektnosti v jednání s opozičními uskupeními nevydávala dosud zásadní prohlášení. Naopak, dlouho usilovala o obecně prospěšnou spolupráci“. Pic ho, vole! Tak to soudruzi mají hodně krátkou paměť a nebo legitimně lžou. Jejich vlastní leták plný ironické špíny „Společně pro Šlapanice“ vydaný v prosinci 2011 (viz Zrcadlo – 6. leden 2012 pod názvem Společně proti slušnosti) je opravdovou ukázkou „korektnosti v jednání a nevydávání prohlášení“, že???? A proklamované „úsilí o obecně prospěšné spolupráci“ se projevuje i jako cílené žvásty proti opozici v každém Zpravodaji (bez možnosti reakce, samozřejmě).

Dá se samozřejmě rozebírat bod po bodu. Ale asi zbytečně. Ti moudří vědí své, blbci stejně nic nepochopí a půlpáni zůstanou „zabejčeni“ na úrovni své inteligence! Ale ještě se zamysleme nad realitou a tou je otázka pravdivých či nepravdivých tvrzení. Opravdu si soudruzi myslí, že by „Čistí“ veřejně publikovali „nepravdivé informace“, které lze právní cestou napadnout a tím pádem řešit velmi lehce? A pokud ano, proč Rada vesnice nepodnikne příslušné právní kroky a místo toho reaguje vyvěšováním nějakého Prohlášení? Důvod je jednoduchý: právní kroky totiž v tomto případě nezaručují vítězství, neboť 99, 9999% textu letáku „Čistých“ je pravda prokazatelná. Což by polemika nad danými body letáku dokázala poměrně lehce. Ale soudruzi nechtějí polemizovat a konkrétně a jasně odpovídat Ano či Ne. To by neustáli. Mnohem jednodušší a účinnější je ubohý pokus o veřejné zostuzení vydáním Prohlášení na výlepových plochách, městském webu (a dají se předpokládat i drobné tiskové úpravy již vytištěného Zpravodaje č. 3/2013). Třeba i za peníze vybrané díky čtyřnásobnému zvýšení daní. Ano, zákeřná a jednoduchá metoda, leč pro blbé voliče účinná. Dělá to každá diktatura, dělali to komunisté, tak proč by to nemohli dělat půlpáni? Vždyť příznačné pro každou totalitu je vytváření obrazu nepřítele a jeho další přiživování.  

A co na závěr? Zrcadlo Šlapanic se plně ztotožňuje s citací v letáku Čistých Šlapanic: "Ve Šlapanicích nejde o podstatu návrhu, ale „kdo s kým proti komu“. Jinými slovy - příkladů občanů, kteří měli upřímnou snahu Šlapanicícm pomoci a trošku je posunout dál, je mnoho. Snahu, která nejen nebyla vyslyšena, ale naopak popsuta. Neboť nebyli buď příslušníky či sympatizanty té správné půlpánovské strany, nebo nebyli půlpány, čili byli „póvlem“ - pouhou přistěhovaleckou náplavou (o tom, že tento přístup k vlastním spoluobčanům lze kvalifikovat jako rasismus si povíme jindy).

A tak toto povídání ukončeme v duchu nasazené latě Rady vesnice. Ne, nemusíme se odvolávat na evangelium či citace svatých, to přenechejme půlpánovským křesťanům z Rady vesnice. Nám postačí prostoduché lidové rčení, osvědčené staletími:

Potrefená husa nejvíc kejhá!

Přeneseně: potrefené vedení dědiny se, kurv., ale rozkejhalo, viďte? Prostě komici na jedničku. S hvězdičkou! A na furt. Protože půlpán nikdy nepochopí, že když se bude chovat tak jak se chová, nikdy nemůže mít podporu té inteligentnější části populace.

 

O království, kde zítra již znamená včera ... díl druhý               30. května 2013

       

Když si úředník na Zrcadle přečetl stať o své nedokonalosti (viz předchozí článek), ihned chybu opravil. Škoda jen, že pouze na stránce o občanských průkazech. A těch dalších, např. stránky o pasech, si opět vůbec nevšiml. Soudný čtenář nyní jistojistě chápe, že se tímto úřad ocitá již daleko za hranicí vlastní pitomosti. Teď už chybí jen další ocenění za vzornou práci! Nebo aspoň další oslavný článek ve Zpravodaji ... Huráá, soudruzi!!!

 

O království, kde zítra již znamená včera ...                         22. května 2013

       

Parafráze profláklého rčení o Sovětském svazu navoďme další vyprávění o jedné dědině. Její úřad totiž v poslední době sbírá ocenění na každém kroku, jen namátkou vzpomeňme cenu za skoro nejlepší webové stránky (které vznikly jen 2 měsíce před udělením ocenění) či titul Nejlepší obec k podnikání (která zvýšila daně z nemovitosti 4x – nejvíce v republice). Zlí jazykové by ještě nějakou repliku doplnili, ale opak je pravdou. Obec, potažmo její úřad, skutečně dosahuje těch nejlepších výsledků. Situace dospěla dokonce tak daleko, že úřad plní přání občana, který je ještě ani nestačil vyslovit. Nevěříte? Tak se mrkněte na webové stránky dědiny. A dozvíte se, že např. občanské průkazy jsou hotovy o několik dní dříve, než byla podána žádost o jejich zhotovení. Hluboká poklona, soudruhu tajemníče, hluboká!

 

Sako jako pako - aneb něco málo o společenském chování ...    18. května 2013

       

Milé děti, už jste zase trošku povyrostly a tak je na čase si něco málo říci o společenském chování. A začneme třeba u chlapců a oblečení, zejména sak. Tak schválně, děti, co myslíte, kdy je společensky přípustné mít sako rozepnuté? Co Pepíčku? Že i pan prezident, ač zavirovaný rád pocucne, si nedovolí při pietním aktu sako rozepnout? Správně, Pepíčku! Rozepnuté sako ve stoje až na neformální výjimky bonton vůbec nepřipouští, to je možné maximálně při usednutí. Bohužel se ale stále najdou případy, kdy se nepřipouští slušnost ani společenské vychování. Jako odstrašující případ si ukažme snímky převzaté z TV infostoky z malé obce Buranov nedaleko Brna. Jak vidno, tam si s nějakým rozepnutým sakem nedělají problémy ani při tak významné události, jako je pietní akt. Kdeže je důstojnost a úcta k padlým? A když už soudruzi mají saka rozepnuta, škoda že dosud nezaregistrovali existenci spon na kravaty, které jim při předklonu tak pěkně visí! Dokonalá reprezentace dědiny! Prostě Buranov! A přitom i malý Pepíček sprosťáček ví ... (kdy a co rozepnout...)

 

Černí pasažéři v Seniorbuse!                                                    10. května 2013

Stala se to ve Šlapanicích strašná věc! Tolik opěvovaný Seniorbus začali zneužívat černí pasažéři! Ač zjevně nesplňují kritéria pro vydání seniorpasu, čili jej ani nevlastní, přesto se do přepravy vloudili. Dokonce svými řečmi znechucují ostatní spolucestující a těch začalo valem ubývat. Zajímavé je, že i když se soudruhům z úřadu podařilo černé pasažéry vyfotografovat a zveřejnit v Infostoce, k žádné nápravě nedošlo a ti si jezdí vesele dál! Nechutné!  

PS1: Tak nám v dědině s předstihem začala předvolební kampaň. A bude zajímavé sledovat, zda stejnou příležitost mluvit s občany dostanou v Seniorbuse nejenom koaliční soudruzi, ale i opoziční zastupitelé. Naivní myšlenka, že?

PS2: Po vzoru socanského autobusu Zemák se šlapanickému Seniorbusu začíná přezdívat Půlpáňák (ale i jinak – nepublikovatelně).  

 

Dva platy pro našeho taty ...                                                     2. května 2013

V posledních týdnech naše dědina podléhá hysterii kolem tajemství dvou platů jeho Veličenstva soudruha místostarosty Socana I., z lidovecké vůle místokrále. Všem domněnkám a fabulacím je potřeba učinit zadost a jasně vysvětlit, jak to vlastně ve skutečnosti je. Příčinou řečiček a fám je nepochybně fakt, že soudruh Socan I., z lidovecké vůle místokrál, má plný pracovní úvazek jak vesnickém úřadě království šlapáňského, tak i na škole vysoké, možná vyšší než ostatní. No a co? Jsou přece mezi námi tací, kteří nesmírnou pílí a pracovitostí zvládají na první pohled nemožné, pravděpodobně i posun v čase. V přiložené tabulce vidíme příklad jednoho pracovního dne a je z ní jasně patrno, že když se prostě chce, tak to jde, všechno je pouze ve schopnostech a organizaci. Naopak, je trapné, že mu s. starosta ještě nepřidá další prémie!!!

Inu chlapíci, co dovedou máknout pro blaho lidu i žactva ještě nevymřeli. Soudruhovi by se dal vytknout pouze jediný nešvar a to, že v pracovním úvazku č. 2 (vesnický úřad) veškerá jednání se stranami, návštěvy, jednání ctihodné Rady a Zastupitelstva směřuje do doby po 22. hodině, což pochopitelně může být lenivějším soudruhům trnem v oku.

A kdo mu závidí píli i plat, tomu musí stačit trocha vaty v podobě vysvětlení soudruha Socana I., který využívá svého práva na soukromí a nebude ke svým závazkům na Masarykově univerzitě poskytovat žádné informace.“  Tak si trhni nohou, vole (občane)!  

 

Etika, etika, ta se nás moc netýká ...                                         19. dubna 2013

V prvním letošním čísle Šlapanického zpravodaje vyšel i článek soudruha tajemníka o etice. Článek, ve kterém se hemží slova jako čestnost, spravedlnost, slušnost, odpovědnost, rovnost ... Nic proti, k zamyšlení však vede sám autor tohoto článku. Proč? Před pár lety, kdy se mírně zákulisně bojovalo za vybudování průmyslové zóny na úrodných polích v blízkosti letiště, se vlastníci pozemků kvůli vyjednání prodeje stmelili v jeden spolek. Vlastníky pozemků za něj při jednání zastupoval jeden člověk. Je jasné, že tento zástupce lidu vynakládal za ostatní spoustu práce. Je tedy logické, že by tato práce měla být nějak ohodnocena. A byla. Zástupce spolku skutečně nějakou odměnu pobral. Ale ...  Jeden by řekl (a je to i logické), že by se na odměnu měli složit ti, které dotyčný zastupoval. Jenže ve Šlapanicích je to (opět) jinak! Dotyčný soudruh totiž nebral odměnu od zastupovaných, ale od subjektu, kterému měla být půda prodána!!!!! Asi netřeba připomínat, že autor článku o etice a zástupce spolku majitelů půdy je tatáž osoba! Je to etické, čestné, spravedlivé, slušné, odpovědné či rovné? To by mohl říct snad jen vůl!

 

Úklid nebo komedie ...?                                                         15. dubna 2013

 

Podle předpokladů i letos soudruzi z ouřadu svolali na počátek dubna své věrné k jarnímu úklidu a k pózování před objektivy. A tak vesele sbírali papírky do pytlů (všimněte si barevné sladěnosti pytle a starosty), zatímco kousek opodál ze skládky Satesa též vesele unikal čpavek, který od loňského léta otravuje lidi z okolí (jistě jen shodou okolností od té doby přestalo být hospodaření Satesa v mínusu). A co je na celé věci komediálního? Někteří nelhostejní zastupitelé vyvolají kontrolu skládky a ti opoziční předloží i zprávu podloženou odborným měřením (čpavek opravdu uniká). Pak s touto zprávou chtějí na zasedání zastupitelstva seznámit vedení města i občany, leč soudruh starosta nedovoluje zprávu ani dočíst do konce z primitivního důvodu překročení časového limitu. No a pár dní na to jde a sbírá papírky před objektivy kamer a fotoaparátů. Čpavek nečpavek. Ale kromě čpavku tu čpí ještě něco jiného, viďte přátelé ...

 

Vandale, vandale, už jsi měl na mále ... (ale ne ve Šlapanicích)  5. dubna 2013

Tak si lidičky představte, že ve šlapanickém tv infokanále, ne náhodou přezdívaném infostoka, se objeví tento obrázek:

 

Vandalismus ve fotografii neznámého umělce. Lidé bděte! Správně, vandalismus správný není. Při hlubším zamyšlení ale diváku-občanovi dojdou skutečnosti. Vždyť poškozený objekt na fotografii je necelý metr od sloupu, na němž je umístěna kamera tolik vychvalovaného „bezpečnostního systému“. O dopadení pachatele však ani zmínka. A tak divák-občan přemýšlí, k čemu takový obrázek nějaký soudruh úředník zveřejnil. Chlubit se neschopností systému, který nedokáže zachytit to k čemu je určen, může opravdu jen idiot. A občan-divák dojde k jednoznačnému závěru. Z uvedené informace nevyplývá nic jiného, než že kamerový systém je na hovno ...

 

Daň, která nemá (půlpánovskou) chybu ... ....                                           1.března 2013

Ve Zpravodaji 1/2013 se občan v článku „Rozpočtová opatření a zvýšení daně z nemovitostí“ dočetl zajímavé věci. Stručně si připomeňme, jak soudruzi prezentují sama sebe (ale v překladu do praxe):  

1) Ke zvýšení daně z nemovistostí dochází i proto, že Město není schopno několik let po sobě vybrat ani základní „popelné“ (přiznávaná výtěžnost 50% je ubohá a trestuhodná). Díky neschopnosti příslušného pracovníka (čili i soudruha tajemníka úřadu) tak Město chce získat peníze jinak a to zvýšením daně z nemovitosti. Čili díky absolutnímu bordelu na úřadě to odnesou všichni!!! Jako v socialismu! Daň tedy nyní vcelku bez problému vybere Finanční úřad a poté Městu předá. Neschopný pracovník (tím pádem i tajemník) zůstane dále zaměstnán a jeho pozice se dokonce ani nezruší (viz zastupitelstvo – prosinec 2012).  

2) Podle všech příkladů uvedených v článku, všichni občané na čtyřnásobném zvýšení daně z nemovitosti a zrušením „popelného“ vydělají a ještě zbude! Pozoruhodné!!! Přímo ekonomický zázrak! Ve skutečnosti je to trošku jinak: vydělají pouze majitelé rodinných domků s početným potomstvem. A to jsou povětšinou křesťanské rodiny. A kolik takových rodin je ve vedení města? To je ale zvláštní náhoda, že? 

3) Vedení města hlásá návrat k socialismu, čili přerozdělování získaných prostředků. V ekonomicky zdravé společnosti by platilo, že čím víc lidí v baráku, tím víc by měli platit i za odpad, stejně tak jako třeba za vodu. Díky půlpánovským soudruhům to ale už neplatí a popírají tím logické a ekonomické principy (= socialismus v praxi).  

4) Sotva se Město pochlubí „nejlepším místem k podnikání“, hned na to podnikatelům zvedne daň. Úžasné!!!  

5) A lahůdka nakonec: ve zmíněném článku se dozvíme, že i když se ze získaných prostředků zaplatí i „popelné“, ještě zbude 10 milionů navíc! Čímž vedení města potvrdilo, že kromě cenzury nejen není schopno vůbec ničeho, ale zejména peníze „vydělat“ jiným způsobem, než oškubáním vlastních občanů.   

PS1: Neuvěřitelné je, že neschopní půlpáni se svojí neschopností ještě veřejně chlubí v místním zpravodaji!!! A že takový článek projde redakční radou bez cenzury!!!!  

PS2: A z čeho, soudruzi, budete žít příští rok?

 

Ještě jedno zamyšlení k 11. zasedání zastupitelstva dědiny ....                    22. února 2013

Byť s odstupem, vraťme se krátce k poslednímu zasedání zastupitelstva dědiny šlapanické. Na něm se projednával návrh Čistých Šlapanic, aby se podklady pro jednání zastupitelstva zveřejňovaly v předstihu na webových stránkách dědiny spolu s pozvánkou. Návrh jistě demokratický a praktický, navíc v době informačních technologií realizovatelný zcela lehce. Jak to dopadlo všichni víme: tupanosocanolidová koalice návrh odmítla (soudruzi neřekli ne, oni se pouze zdrželi hlasování - a jako vždy podivuhodně jednotně, jako ty blbé ovce, ovečky promiňte). Zastavme se však u konkrétní situace – diskuze k danému tématu přímo na zasedání. Jedna soudružka lidová zastupitelka totiž navrhla geniální řešení a sic, aby si Čisté Šlapanice svolávali své příznivce předem a tam jim podklady prezentovali sami. Existují pouze dvě možnosti, proč lidová soudružka tato slova vyřkla: a) použila vlastní rozum a za  b) místo vlastního názoru tlumočila názor strany a toto prezentování dostala stranickým úkolem. Tak jak tak je s podivem, že soudruzi a soudružky s podobně drzými komunistickými manýry ještě mají v dnešní době v zastupitelstvu co dělat. Správně by měli být máčeni v koši v Říčce a posléze vyhnáni svinským krokem i z dědiny. To není o demokracii a svobodném názoru. To je o blbosti a půlpánovské zpupnosti.  

PS: V oficiálním zápise je situace popsána takto: V rozpravě vystoupili xx, yy, qq. Není nad jasnou interpretaci! Holt, zbabělí soudruzi se totiž svoje názory bojí zveřejňovat!

 

Dotazník? Nač je tu? Aneb 4 otázky na hovno ....                                       16. února 2013

Textem známé písně si připomeňme další z úžasných debilovin šlapanických půlpánů. Na webových stránkách dědiny se objevil dotazník ohledně vzniku klidové zóny podél říčky Říčky mezi ulicemi Brněnská a Čechova. Připomeňme si, že tento plán se objevil v roce 2010 ve volebním programu soudruhů lidovců a je tedy s podivem, že se nyní někdo ptá, zda má plnit svůj volební program. V dotazníku samém tradičním informačním mlžením půlpánů není uvedeno, že druhý břeh Říčky má být paralelně lemován obchvatovou komunikací, jak vyplývá z nedávno publikovaného návrhu dopravního řešení, čili jde vůbec o klidovou zónu? Z dotazníku pak jasně vyplývá, že absolutně není jasná jakákoliv koncepce a vize, jak by měla "klidová" zóna vůbec vypadat (viz otázka 3). A přesto, že není jasná žádná konkrétní koncepce a předložena jakákoliv vizualizace, otázka č. 4 vyzvídá, jak by mělo vypadat případné pítko (dvě konkrétní varianty).

Z výše uvedeného je vcelku jasné, že dotazník musel vytvořit naprostý idiot (=půlpán)!

 

Prezidentské volby  ... ještě jednou!                                                       2. února 2013

No prosím, stačí se dvakrát zmínit že soudruh starosta kecá a hned (= za pouhé čtyři měsíce) nastane náprava. Pokud zde 20. ledna bylo psáno, že zastávky Seniorbusu stále postrádají označení doby platnosti, by v ostatní čas se tu dalo parkovat (jak soudruh starosta ve Zpravodaji 5/2012 psal, ale nesplnil), tak se od 21. ledna začaly věci dít a skoro všechny zastávky byly konečně opatřeny tou správnou cedulí. Co na tom, že těsně po druhém kole prezidentských voleb?!!! Aspoň si ti občané-hajzlové co si k volbám vozí prdel v autě mohli zase zazmatkovat, když kvůli neoznačeným zastávkám bylo parkování omezeno.

Nebyly by to ale pitomci šlapáňští, aby nevyvedli nějakou pitominu. Tak např. na ulici Sušilova sice zastávku cedulí opatřili, ale nikdo neví proč, když tato je umístěna před vjezdy do domů, čili se zde nesmí parkovat ani v dobu mimo provoz Seniorbusu ....

 

Lidumilové na radnici                                                                               26. ledna 2013

Je hezké mít na šlapanické radnici lidumily. Posuďte sami:

To se vám tuhle 15. října 2012 začalo s opravou vozovky na Brněnské ulici. Doprava svedena do jednoho pruhu a řízena semafory. Propustnost 9 aut směrem od Brna v odpolední špičce mohl naplánovat, schválit (!!!!) a realizovat pouze blb. Důsledek – více než kilometrová fronta automobilů a trolejbusů, sprostá slova nebudeme evidovat. Ono pondělí situaci operativně nikdo neřešil!!!!

A jaké řešení by člověk ve slušné a normální společnosti od vedení města očekával? Třeba takovéto:

1) Samozřejmě okamžité nasazení lidského prvku (městská policie) k řízení kolabujícím dopravy

2) Penále či jiná kompenzace za způsobení neúměrných a zbytečných nesnází – jednání se zodpovědnou firmou

3) Omluva občanům

A jaké řešení nabídl soudruh starosta? Citace ze Šlapanického zpravodaje 6/2012, str. 5:

1) Situaci jsme ihned řešili, napravili a od druhého dne kolony nebyly (ihned ovšem znamená až druhý den a kolony nebyly proto, že semafory byly „postaveny“ mimo službu)

2) Nezodpovědní jedinci obraceli semafory (no bodejť, sice se to nemá, ale když město nic neřeší a pro nasrání obyvatelstva dělá maximum ...)

3) Nabízí se pro příště podobně opravovaný úsek vozovky (Ponětovská) pro automobilovou dopravu úplně uzavřít! (pravda, trošku výhrůžka, ale jinak dokonalé řešení - nakonec od do kostela chodícího soudruha se ani nedá čekat jiná než takováto lidumilná reakce).

Tak a nyní si, milý čtenáři, porovnej oba způsoby řešení. A rozhodni se sám, co je normální a co je za hranicí půlpánovské hlouposti.

PS: Ve jmenovaném zpravodaji si s. starosta opravu vozovky pochvaluje. Je zřejmé, že tudy vůbec nejezdí, neb zvláště kvalita napojení prostředního úseku na úseky již hotové se teda moc nepovedla, soudě dle příčné nerovnosti, která by snad někoho uspokojila v roce 1952, ale nikoliv dnes, v době jiných technologií. Jo, a zbytky asfaltu dotyčná firma vyhodila na Tuřanku, poněkud halabala a nezarovnaně. Moc hezké!!!!!

 

Prezidentské volby  ... ale jen pro pěší!                                                       20. ledna 2013

Jedno z volebních míst ve Šlapanicích je léta letoucí umístěno ve Vzdělávacím středisku MU. Poslední půlrok je však určeno jen pěším voličům. Pokud přijedete autem, tak si moc neprdnete. Pravda, objekt disponuje slušným parkovištěm, ale to je opatřeno zavřenou závorou. Blbé půlpány samozřejmě ani nenapadne, že by se tam mohlo alespoň po dobu konání voleb umožnit parkování. Bejvávaly časy, kdy i přes zavřené parkoviště byly k dispozici alespoň 4 parkovací místa v zálivu vozovky přímo před budovou. Jenže tam je od podzimu 2012 umístěna zastávka pro Seniorbus. Ten je sice v době konání voleb mimo provoz, ale dopravní značka je dopravní značka. V čísle 5/2012 Šlapanického zpravodaje sice soudruh starosta hřímá, že zastávky jsou opatřeny časovým údajem platnosti, aby v době mimo provoz Seniorbusu (8 - 12 a ne každý den) mohla být místa využita pro parkování (viz Zrcadlo 17.11.2012), ale všichni kromě soudruha starosty vědí, že tomu tak ani dnes, tj. 20. ledna 2013, není a že soudruh tudíž docela sprostě lhal! Ale co chcete od lidovce ...

Takže občané! Přijďte k volbám (nejblíže 2. kolo prezidentských). Přijďte, ale nejezděte ...!!!

 

Šlapaničtí hajzlové bejvali(y) ste vy moje  ...                                               12. ledna 2013

Šlapanická dědina je mj. známa i svým pověstným šmírováním pomocí nekontrolovaného kamerového systému. Ve své posedlosti dosáhli soudruzi téměř dokonalosti umístěním kamerového monitoringu i na WC pro veřejnost v jedné z budov ouřadu. Správně! Už kvůli pouhému podezření, že občané serou na vedení dědiny, je potřeba mít pod kontrolou i hajzl. To vám potvrdí každej hajzl!

 

Tichá noc, svatá noc ....                                                                               4. ledna 2013

Tichá noc, svatá noc ..., aneb zpráva z přísně utajené akce. 

Uskutečnit televizní přímý přenos z „půlnoční“ ve šlapanickém kostele je jistě přínosná věc. Příprava a celé zabezpečení akce stojí dost práce a úřad i pár zlaťáků. Proto je s podivem, že úřad celou akci před veřejností zatajil – o přímém přenosu neinformoval ani městský web, ba ani samotný infokanál (= infostoka), jehož prostřednictvím byla „půlnoční“ vysílána.

Co k tradičnímu amatérismu dodat? Dobrý manažer, když už do něčeho investuje prostředky, tak se stará, aby efekt byl co nejlepší. Protože bez efektu by šlo o vyhazování peněz. Špatný manažer investuje, ale výsledek ho nezajímá. Nevadí mu znevážení práce i peněz. Ke kterému typu se řadí soudruzi z úřadu je jisté. Jak asi vypadá vynakládání městských prostředků i na jiné aktivity? Inu půlpán – půlhospodář!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pbart 2008       doporučené rozlišení 1024x768

 
                                     jedna, dvě, tři ....   [CNW:Counter]  ........

 

 

r