Půlpáni Fstříc roku 2010 ...                                                                         31. prosince 2009

Zrcadlo přeje všem hloupým půlpánům ještě více nesnášenlivosti, ješitnosti, politikaření, amatérismu, malosti a arogance! Ať se máme v novém roce čemu smát!!!!!!!!!!!!!!!

 

Silvestrovské zprávy ...                                                                          28. prosince 2009

Vedení města navázalo podnětnou spolupráci se spolkem Čisté Šlapanice.

Lidově-demokratická radnice razantně přistoupila k personálním změnám na základě výsledků personálního auditu z roku 2007.

Na městském úřadě tvrdě zatočili s lidovými pověstmi, lidovou ješitností a lidovým diktátorstvím. První vlaštovkou je nařízení č. 1/chachachichi, ve kterém se schvaluje odvysílání zcenzurované části záznamu 19. místního zastupitelstva a to v termínu 1. apríla 2010!

A ještě jedna, bohužel nepříjemná zpráva: starostka Frněná zakázala činnost sdružení Špinavé Šlapanice a jeho předsedu p. Flašku nařkla ze zneužití náměstí k nadýchání se čerstvého vzduchu.

 

Dobrá adresa = dobrý obchod  ...                                                             18. prosince 2009

         

Do letáku vyzývající občanstvo k úklidu sněhu se vloudila chyba. Jako odměnu totiž Národní výbor nenabízí jen hrablo a pometlo, ale i cenzuru záznamu zasedání zastupitelstva, znevážení jakékoliv nápadu pro zlepšení života v dědině, používání různých měřítek pro občana a pro velké firmy při porušování paragrafů, podporu hlupákům a donašečům, vkusné zadrátování dědiny šmírovacím kamerovým systémem, atd. ...  K neuveřejnění všech dalších odměn došlo jistě jen nedostatkem tiskového prostoru.

 

Zlo pod sluncem (ale šlapanickým, milý Hercule)  ...                                12. prosince 2009

                

Zřejmě cenzura sdělovacích prostředků šlapanického království vedla některé chasníky k tomu, aby pro své sdělení použili plochu silnice a to hned na několika místech (obr. 1). Ani tak se celý text na vymezený prostor nevešel, proto byly použity zkratky. Sdělení prý tedy ve skutečnosti zní:

Zdrhni Lide Odsuď - Hnusné Ovzduší Rychle A Kvalitně - podpis: Celkem Trapný Půlpán

Na celé věci je pozoruhodné i to, s jakou rychlostí byly nápisy odstraňovány, aby esteticky nezavazely. Na rozdíl od jiných nápisů, které se na šlapáňských silnicích skví již rok a půl (obr. 2). Celá situace jaksi paralelně připomíná dobu bolševika, kdy soudruzi odstraňovali jen nápisy ohrožující stranu a vládu, kdežto ostatního bordelu si nevšímali.

Inu Šlapanice - dobrá to adresa k bydlení (jen trochu obklopená průmyslovými halami) ...

 

Pohádka o chřipce ptačí, prasečí a půlpánovské  ...                                  7. prosince 2009

               

Tož to vám děcka měli v tém šlapanickým království taky zdravotnický středisko. To je dobrá věc, nemyslite! Dyžbyste dostali třeba chřipkajznu, nedé bože tu ptačí čí prasečí, tak vás dochtóři vošetří a vy se uzdravíte. Malé problém nastane, že dyž vonemocníte třeba tó chřipkajznó, většinó aji máte vysoký hórečky. A tak je nélepčí, dyž vás k doktórovi někdo přiveze autem! Ale ouha! Pofidérních parkovacích míst u zdravotního střediska je asi 6 a tak se parkuje všude, kde to jde. Teda parkovávalo! Než nějakó půlpánovskó hlavu napadlo na Čapkovu ulicu umístit dopravní značku "Zákaz zastavení"! A máš po prdeli, vobčane, co máš co jezdit k dochtórovi autem, seš snad nějaké pán? Prd seš a plebs k temu a my ti zvednem mandle tak, že už k dochtórovi nemusíš! Na červnovým panským zasedání dokonce jeden lidové poslanec vyslovil pochvalu městském biřicům, že auta nemocnéch, kerý fčíl nemajó kde zaparkovat, pěkně pokutujó. To su zvědavé, až tam ty lidovče povezeš mimino nebo vosumdesátiletó matku v horečkách, jestli budeš hodinu čekat na uvolnění parkoviště nebo zaparkuješ vo kilometr dál ...! Každé kdo de kolem vidí, že se situace s parkováním dá nějak řešit, třeba v místech, kde dnes stojí kontejnéry na vodpad ze střediska by při vhodné organizaci mohlo vzniknót takovéch pět až šest parkovacích míst. Jenže to by se někdo musel zamyslet a myšlení, to kurňa bolí!

Zrovinka v době pořizování vobrázků přijel na to místo nějaké černé pajdulák v bílým autě rozdávat nějaký lístky za stěrač tém co stáli v tem zákazu. Ovšem zajímavý je, že takto obšťastnil jen jedno auto z celkových čtyř, no asi na to existuje nějaké metodické systém, že jo, anebo šlo jen o reklamní letáčky ...

Na ptačí i prasečí chřipku existuje vočkovací vakcína. Na tu půlpánovskó chřipku ne. Tak se jí, děcka, vyvarujte, je totiž neléčitelná ...

 

Jednou je málo, dvakrát je moc  ...                                                             5. prosince 2009

                 

To só věci, to só věci ...! Tak to vám jednou zasedne rada šlapáňská a jednomyslně se postaví proti změně záměru v průmyslové zóně! Sláva, kónečně ta rada k něčemu je (viz obr. 1 - zápis zasedání rady č. 77). Jenže za pár dnů zasedne ta stejná rada šlapáňská a předchozí postoj přehodnotí o 180°, čili změnu v záměru podnikání povolí (viz obr. 2 - zápis zasedání rady č. 78). Co z toho vyplývá? Že je úplně jedno co je v původním podnikatelském záměru a stavebním povolení, neb není  problém v toku času či peněz cokoliv změnit. Takže se občané v budoucnu mohou dočkat drobného překvapení, když např. původně plánovaný sklad nábytku se mávnutím proutku změní v železárny, chemičku či Novou huť Klementa Gottwalda a.s. nebo v Práškovou lakovnu Václava Hrdiny s.r.o.. Plebs přece do životního prostředí (a vlastně do čehokoliv) nemá co prndat, od toho tu máme odborníky!

Poznámka: stáhnete-li si např. zápisy z rady z městského webu, seřadí se vám samozřejmě dle čísel či abecedy. Třeba tak, jako na obrázku č. 3. A to už je více než patrné, že o inteligenci odborníků z úřadu lze s úspěchem pochybovat ...

 

Jó, šlapaňáci, to jsou kanci  ...                                                                   30. listopadu 2009

         

Bejvávalo! A zatímco se banda lovců honí po polích, bystré zvířectvo se před nimi schová. Kam? Třeba pod svícen, tam bejvá největší tma .... Zvířata totiž používají rozum. Na rozdíl od půlpánů ...

(na obrázku ulice Příční v neděli 29. listopadu 2009 v 8:40 hodin)

 

Kam zmizel ten starý song a diskuze občanů... aneb Pohádka cenzorská  9. listopadu 2009

 

Jistě děcka víte, že ve šlapáňským království je zvykem, že po zasedání královskýho zastupitelstva je TV záznam vysílané v místní infostoce. Je to dobrá věc, protože každé nemá čas tam zajít, ale každýho zajímá, jak se kdo na zastupitelstvu projevuje. Pravda, s myšlenkó vlastního odvysílání napřed byly trošku potíže, protože někeří si lidovó moc až tak demokraticky nepředstavujó, ale nakonec dobrá věc zvítězila. Až do letošního září. Devátýho bylo poslední zasedání a krátce na to se jako obvykle objevil i TV záznam. Na rozdíl vod minula však byl vysílané velmi krátkó dobu. Ale ešče větší překvapení diváky čekalo na úplným koncu. Proběhla diskuze zastupitelů a fik, konec! A přitem hned na začátku v programu jednání se jasně mluví o dalším bodu a to o diskuzi občanů. Ale ta na záznamu néni!!! A fčíl proč? No je jasný, že žádná technická porucha to nebyla, protože to by tam bylo napsaný. Kdo však na tym zasedání byl, tuší, kde je problém. Někdo z přítomnéch prostě svoju úlohu neustál a takové hřích se holt nesmí vobjevit na veřejnosti. Kdo to asi byl? Že by nějaké občan? Možný to je, ale ten přeci nemůže mít vliv na to, co místní infostoka zveřejní a co ne. Je tedy jasný, že hlavičku od hřebíčku musíme hledat jinde. Kdepak asi děti? Cože? Ne, napovím – výš! Ne, ještě výš, ale už jsi blízko, Adélko! Výš, ještě výš, Pepíčku! Jo, uhádl jsi! Co témto cenzurním aktem kdo chtěl ale dokázat, nevím! Dyť se to sténak vrátí jak bumerang. Tož fčíl se už, děcka, prd dovíte. Přesněji řečeno - jen interpretaci tý který strany či lidovýho vyprávění. Ale podle vyprávění z druhé ruky si přece nemůžete udělat názor! Takže ať si fčíl svó verzi vykládá třeba pan král, kdoví, jak to bylo dovopravdy. Moc, moc to připomíná dávné problém, keré měli komanči s Chartó 77. Podepiš občane, že seš proti. Ale já nic nepodepíšu, dyť sem Chartu nečetl. No ale nakonec se sténak všecko vobrátilo proti tém blbým komančům. Protože něco veřejnýho cenzurovat je nejen těžké hřích na keré se nevztahuje rozhřešení, ale hlavně hovadina na entó! 

Ale musíme to, děcka, brat taky trochu pozitivně. Vystřihnutím zmiňovaný diskuze z TV záznamu sódruzi milým občanům naopak ušetřili spóstu času, keré občani mohli věnovat práci, třeba vodhrabávání vobecního sněhu! A navíc, je to přeci taková lidová tradica - letama ověřená! V duchu hesel: Království šlapáňské – dobrá cenzurní adresa k bévání! nebo Cenzura - náš příspěvek k 20. výročí Sametové revoluce!

 

Pohádka o jednom nároží  ...                                                                     4. listopadu 2009

          

To vám, děcka, bylo v tem šlapáňském království jedno nároží. Už leta tam byly dva vobchody, kerý, na rovinu, už teda moc estesticky nezkrášlovaly. A tak se královské óřad rozhodl, že v době ukončení nájemní smlóvy už další smlóvu neprodlóží, páč se to nároží musí esteticky nějak vyřešit, že jo. Tož ty vobchodníky to samosebó namíchlo, ale smlóva je smlóva, tak co s tém naděláš. Ovšem jeden vobchodník měl námitky, dokonce si dovolil i veřejně rebelovat. Ale na tyhle ptáčky rebelanty máme posvíceno, šup na Tebe óředníka, šak vo ti to spočítá. A taky jo. A tak je vobchod zrušené a vobchodník dostal pokutu jak dyby spáchal zločin přinémenším hrdelní. To ten druhé vobchodník držel hubu, vobchod stojí dál a prodává se vesele taky furt, do fčíl - už 4 měsíce po ukončení smlóvy s královstvím. Co říkáš Pepíčku? Že je to nějaký divný? Ale kdeže, to je jenom pověstná šlapáňská spravedlnosť! No ale to néni fšecko. Ve čtvrtým čísle místní tiskoviny se na téma nároží objevil podivné text podepsané Team autorů. No, von se tenhle text teda vobjevil už při přípravě tiskoviny a tam byl podepsané jako Redakční rada. Protože však redakční rada nic takovýho nevyplodila, odmítla to pod svým jménem publikovat. A tak článeček přišel znovu, tentokrát podepsané vod nejakýho Teama autorů. Prostě pěkně konkrétně! Pravidla pro uveřejňování příspěvků do šlapáňské tiskoviny sice nepřipóštijó anonymní články, ale text dodal rozvojové místokrál a my, nahoře, můžem fšecko. Tak děcka, a fčíl už na kutě, smát se můžete zase až ráno!

 

Nejen přechod na zimní čas ...                                                                       27. října 2009

       

Není pochyby, ve Šlapanicích jsou lidé šikovní. Koncem října zvládli nejen přechod na zimní čas, ale i jiné přechody. V tomto případě barevné. Koukněte se třeba na čerstvé páté číslo Šlapanického zpravodaje, najmě jeho obálku (viz obr.). No není to rozkoš? Zelená barva je posunuta až o 3 milimetry! A co je nejpodivuhodnější? Že někdo z úřadu takovou práci převezme, distribuuje mezi občanstvo a dokonce se jí chlubí i na tak významné akci, jako bylo nedávné udělení čestného občanství.

 

Informace po šlapanicku ...                                                                            24. října 2009

          

Pro dokonalejší informovanost občanů zvolili ve Šlapanicích zajímavý postup: nejprve (od 12. října) se v ústí ulice Komenského od Brněnské objeví dopravní značky "Zákaz zastavení od 20.10." O týden později, tedy přesně onoho 20.10., se "zákaz zastavení" vylepší umístěním dalších dopravních značek na Brněnskou a to "Zákazem odbočení" do ulice Komenského. O další tři dny později (23.10.) se konečně informace o tomto zmatku objeví i v infostoce, ovšem s časem budoucím a to, že do ulice Komenského bude od 20.10. zákaz vjezdu, který tam ovšem vůbec není umístěn do teď ....

 

Lží ve Šlapanickém zpravodaji? A proč ne ...                                                 21. října 2009

     

Šlapanický zpravodaj č. 5 byl distribuován zhruba od 15. října 2009. Nalezneme v něm i článeček věnovaný "opravám památek u příležitosti návštěvy Svatého otce". Poněkud neseriózní text vychvaluje město a farnost, že tyto památky nechala opravit. Škoda, že autorka bohužel poněkud pozapomněla na dobrovolníky, kteří se o tyto relikvie starali doposud a kteří přispěli k tomu, že nyní mělo město a farnost vůbec co opravovat, neboť dosud si z města ani z farnosti těchto objektů jaksi nikdo nevšímal. Ovšem to není nic proti naprosté lži uvedené na konci článku (citace): "Na kříž byla nově osazena pamětní deska s upomínkovým nápisem u příležitosti návštěvy papeže Benedikta XVI.". Na fotografii pořízené týden po distribuci ŠZ, tedy 21.10.2009 přímo na místě o kterém se v článku píše, však žádnou pamětní desku nevidíme (viz obr.2). Autorka článku (a dokonce šéfredaktorka zpravodaje) tedy zjevně lže! Jistě, zřejmě tu hraje roli i výrobní lhůta časopisu, ale soudruzi, s tou se přece dalo počítat a onu větu formulovat obecněji. Ovšem to by udělal člověk na jisté úrovni inteligence ...

 

Že by opravdu cenzura?                                                                                 16. října 2009

V posledních týdnech se ve Šlapanicích omílá téma cenzury městských médií. A úřad dělá všechno pro to, aby se tyto zvěsti potvrdily. Vezměme např. slavné webové stránky města, kde v rubrice Zápisy z Rady zcela chybí zápis ze 76. rady a odkaz na zápis 77. rady je poněkud nefunkční. Pokud se o cenzuru nejedná, je pak jasné, že odpovědné osoby dělají prd a osoba odpovědná za odpovědné osoby (tajemník) dva prdy ... Ale běda, když občan na tyto nedostatky upozorní! Tu se vzbudí odpovědná osoba ba i osoba odpovědná za odpovědné osoby a začnou plodit písemné bláboly z nichž vyplyne to, že za všechno může právě onen občan! Čest lidové práci!

 

Vstali noví bojovníci ... hurááá!                                                                         8. října 2009

Už soudruh Toník Zápotocký parafrázoval  husitské provolání o vstávání nových bojovníků a tato tradice se dodržuje i ve Šlapanicích. Jak jinak si vysvětlit náhlé procitnutí a hlavně halasné zveřejnění postoje ctěného zastupitelstva perem pana starosty v posledním Zpravodaji ke stavbě práškovací linky (viz obr. a poznámka dole). Téhož pana starosty, který ještě před loňskými vánoci na veřejném zastupitelstvu na připomínky občanů obávajících se nejhoršího (tedy výstavby práškovací linky) rozčileně z tribuny hřímal cosi o šíření poplašné zprávy (viz záznam z 10.12.2008)!!! Kdyby totiž tehdy pan starosta namísto hřímání jasně prezentoval negativní názor radnice na tuto citlivou věc, těžko by vzniklo dnes pro Národní výbor tak problematické sdružení Čisté Šlapanice, nevznikl by ani článek pana K. (dle pana starosty kontraverzní), no prostě vůbec by byl v dědině větší klid. Bohužel velitel dědiny svým postojem jen podpořil výše jmenované občanské aktivity a de facto potvrdil souvislosti, o kterých se na webových stránkách Čistých Šlapanic píše tak roztomile diplomaticky (citace): „... na veřejném projednání tak nutně muselo zaznít v této souvislosti  spojení mezi firmou Impact Industry a bývalým starostou obce, který byl jedním z prodejců pozemků této firmě. Obci, která celou dobu se vším souhlasila - územním plánem z r. 1998 počínaje, s územním rozhodnutím o stavbě firmy z r. 2001, atd.  ...“ (konec citátu). Inu stranická poslušnost se tentokrát neprojevila jako ideální řešení. A tak zvolejme spolu s chlapci z lidu: Šlapanice – dobrá práškovací adresa k bydlení!

Poznámka - většina zastupitelů se negativně vyjádřila daleko dříve než na zasedání o kterém píše starosta ve Zpravodaji č. 4/2009.

 

Odkaz Klementa Gottwalda ve Šlapanicích ...                                                1. října 2009

1     2              mix

Naštěstí už jen pamětníci pamatují dobu vlády komunistů, kdy nepohodlné osoby byly z oficiálních fotografií vyretušovány. Věrni odkazu soudruha Gottwalda dnes ovšem v jeho stopách kráčejí naši soudruzi z infostoky. Na prvním obrázku vidíte originál fotografie ze Šlapanických slavností 2009, na druhém pak její podobu odvysílanou šlapanickou infostokou. Ano, na domě vlevo zjevně něco chybí! Připosraný soudruh úředník sice bude tvrdit, že skrytá reklama se nesmí v infostoce objevit a zejména lidové vedení úřadu mu na to skočí a bude přitakávat (dle červnového zastupitelstva soudě). Jenže: nikdo nikoho nenutil použít zrovna tuto fotku a když, jistě se dala upravit vhodným ořezem, popř. už při vlastním fotografování se kritickému místu vyhnout. Retušovat a věcně upravovat dokumentární fotografii jaksi není zrovna etické, ale s falšováním si soudruzi hlavu ani trochu nelámou, zvlášť když nad nimi drží ochrannou ruku chlapci z lidu. Ovšem aby se pak nikdo nedivil, když třeba v budoucnu na různých dokumentech soudruzi vyretušují i starosty a na jiných zase tajemníka. V duchu hesla: Šlapanice - dobrá a retušovaná adresa k bydlení!

 

Blb je prostě blb a ten úřední zvlášť ...                                                       24. září 2009

    

Nový důkaz o stavu své choré mysli předložili soudruzi z tiskového týmu. V infostoce uvádějí otvírací dobu výstavy ve vestibulu úřadu každý den i když je úřad přes víkend nedobytný. Na městském webu je sice poznámka, že výstava je otevřena pouze v pracovní dny, ale hned vedle této věty je uveden údaj: každý den!!!! No a aby legrace byla dovedena do úplného konce, tak infostoka uvádí dobu trvání do poloviny listopadu a městský web do 15. října. Podobnou hovadinu soudruzi vyrobili i u informací ke Šlapanickým slavnostem, kdy Mši svatou a průvod přesunuli až na pondělí 17. srpna na místo tradiční neděle. Na posledním veřejném zastupitelstvu tak sklidili zaslouženou kritiku, soudruh tajemník moudře pokýval hlavou a výsledek vidíme. Prd! K čemu je tajemník, který nic neřídí .....?

 

Zahudej hudečku Hudečku ...                                                                          20. září 2009

       

Hudeček asi zahudá, ale jde o to kde? Plakáty uvádějí místo činu kostel šlapáňský, infostoka zase sokolovnu a městský web pro jistotu oboje (v Novinkách sokolovnu, v kalendáři kostel). Podle průzkumu agentury Sten však půlpánům takové informace stačí. Neměl by tedy Městský úřad vydat tištěného Průvodce dezinformacemi městských médií a distribuovat do každé nepůlpánovské domácnosti?

 

Jednou je málo, dvakrát je moc ...                                                                  10. září 2009

        

Tak jsme vlůni vodvolali šéfredachtóra Šlapanického zpravodaje (viz obr. 1 – výpis z jednání rady), ovšem jistota je jistota a tak téhož šéfredachtóra, keré už vlastně dávno šéfredachtórem nebyl, vodvoláme vo půl roku později eště jednó ... (viz obr. 2)!!!!

 

Informace na hov.....                                                                                         5. září 2009

Šlapanická infostoka vesele pokračuje ve zveřejňování informací vesnického typu. No mrkněte na obrázek – fotopásmo z „Mezinárodního folklorního festivalu“. Ze snímků je víc než patrné, že se tento festival ve Šlapanicích zjevně nekonal, ovšem na informaci kde a kdy se akce uskutečnila čekáte marně. Šlapaničtí vesničané totiž takové základní informace nepovažují za důležité .... 

 

Houpy, houpy, houpity hou ...                                                                   21. srpna 2009

Také jste to četli? Co? No přece článeček v MFdnes o práškovací lince! Nenechte si ujít, neb oplývá mnoha zajímavými informacemi. Třeba jak nějaká osoba z Impaktindastry argumentuje tím, že „v Česku je několik desítek tisíc práškovacích linek“ !!!!! No proč ne. Předpokládáme-li, že slovo několik je 3 a více, pak je tedy  na území ČR nejméně 30 000 práškovacích linek. K dnešnímu dni je v ČR zaregistrováno 6 423 obcí ..., tak počítejte a zírejte: vychází to na 4,62 práškovací linky na každou obec (tedy i tu s 20 obyvateli). No není to rozkošná informace?

A dále se dočteme: firma nabídla Šlapanicím 300 pracovních míst! Ehm, ehm! Zdá se, že na ploše kterou hala zabírá bude poněkud přelidněno a to i v případě trojsměnného provozu. Jinými slovy: pokud by v hale na jednu směnu pracovalo 100 lidí, tak už se tam těžko vleze třeba práškovací linka, což vlastně není vůbec špatné ...

Ale nemějme to nikomu za zlé a berme to jako dobrou legraci. Jako třeba v nedávné minulosti, kdy rozvojový mluvka Jirka v tisku tlumočil rozvojového starosty Jeníka, že v průmyslové zóně vznikne až 8000 pracovních míst!!! Ve skladových halách! 

A tak si raději zazpívejme: houpy houpy, houpity hou .....   

 

Odpovědnost na hov....                                                                                20. srpna 2009

Tak se kácela ta nemocná álej ke Hraničkám. A fotoinformace se objevila i ve šlapanické infostoce, spolu ze základními údaji vyjádření ČIŽP. Což je dobře, protože polovina lidí sice ví, že to byla nutnost, ale druhá polovina – ta blbější – je schopná tento počin označit za ekologickou katastrofu. Jak ovšem dopadnou informace, když se jich chopí odborníci z úřadu? Pohlédněte na obrázek. Po třech dnech vysílání zmizel vysvětlující text, nově se objevila tu a tam začerněné pole .... Odpovědné osoby jsou sice zveřejněny, ale každý ví, že to nic neznamená, protože soudruh tajemník takové přestupky zásadně neřeší. No přece nebude postihovat své kamarády, naopak, odměny za dobrou práci dostanou ....

 

Divná zpráva: přednost zprava..!                                                                18. srpna 2009

             

Jo, bejvávaly to ve Šlapanicích dopravní značky ... Jasné a přehledné! Ale nic netrvá věčně a inovace je zapotřebí. Tak třeba na Masarykově náměstí (směr od ulice Brněnská) u orlovny. Křižovatka bývala jasně vyznačena značkou „hlavní komunikace“ s dodatkovou tabulkou přehledně znázorňující dopravní situaci (obr. 1). Nebylo tedy pochyb, že kdo jede kolem orlovny k ulici Palackého (a opačně), má prostě přednost a kdo v týchž místech jede rovně do náměstí k Národnímu výboru či na poštu musí dát přednost zprava. Počátkem léta 2009 však dochází ke změně značek. Místo značky „hlavní“ se objevuje značka upozorňující na „křižovatku, kde přednost v jízdě není upravena dopravními značkami“, a pod ní je umístěna dodatková tabulka se skutečným tvarem křižovatky a skutečně bez vyznačení přednosti (obr. 2). Situačně tedy jde o klasickou přednost zprava (pravda, asi 70 m před onou křižovatkou je tabule na přednost zprava upozorňující, bohužel je umístěna poněkud nešťastně těsně před výjezdem z proluky zprava a tak mate ještě více)! Prostě  dokonalé řešení! Proč? V zemích vyspělých se klasická přednost zprava oprávněně považuje za přežitek minulosti a křižovatky se osadily dopravními značkami jasně označujícími situaci. Samozřejmě jde o věc nákladnou, neb každá značka něco stojí. Je tedy pochopitelné, že jde o záležitost dlouhodobou. Pak je ovšem zarážející, že šlapanická nová úprava, ač peníze stála (potvory značky jsou drahé), ale situaci vůbec neřeší, neboť kdyby u orlovny nebyly značky žádné (!!!), jde o naprosto stejné řešení dopravní situace - pouze levnější o ty značky! A nyní se navíc objevuje další problém: každý již jistě viděl, že některým řidičům vyjíždějícím od Národního výboru (jednosměrka do náměstí) je líno náměstí objet a tak vycouvávají zpět k orlovně v protisměru. Pokud vy zrovna pojedete kolem od Palackého na Brněnskou a střetnete se s takovým volem, budete na vině vy, neboť jste nedali přednost zprava!

Kdyby se našel šťoural, který bude tvrdit, že toto dopravní značení je v souladu se všemi možnými předpisy a prostě to tak být musí, nechť si zajde na křižovatku Čechova – Jungmannova (obr 3). Najde tutéž dopravní situaci jako u orlovny, též nově osazenou dopravními značkami a přesně týmiž, jaké v „přehledné“ minulosti bývaly právě u orlovny! Ať žije dobrá adresa k bydlení!

 

Co je malé, to je milé .......!                                                                           15. srpna 2009

     

To si vám tak jednou v těch Šlapanicích pořídili zametací vůz a aby k něčemu byl, začali s ním i zametat. Říkají tomu blokové čištění a název je odvozen od pojmu bloková pokuta, která postihne každého, kdo zavazí zametacímu stroji. No a co předchází blokovému čištění? No přece osazení dopravních značek zakazujících zastavení v inkriminovaných místech a dnech. O tom informuje dodatková tabulka na značce umístěná. Ovšem v rámci šetření v době hospodářské krize (zřejmě aby vybylo na šmírovací kamerový systém) použili na dodatkovou tabulku nejmenší možný font (velikost písma) – viz foto. Pokud se tedy řidič chce dozvědět informaci na tabulce napsané a text přečíst, musí zastavit, vystoupit z vozu a hluboko se naklonit ke značce (čímž ovšem porušuje onen zákaz zastavení, neb do chvíle vyluštění textu dodatkové tabulky neví, kdy zákaz zastavení platí). Situaci vyřešili šlapaničtí šalamounsky. Na Národním výboře zřídili půjčovnu lup a zvětšovacích brýlí, pochopitelně za symbolický poplatek. Řidičům se doporučuje tento postup: nepřečte-li údaje na dodatkové tabulce dopravní značky, zajede si na hlídané (=zpoplatněné) parkoviště u Národního výboru, v půjčovně si vyzvedne lupu a buď se pěšky vydá na inkriminované místo a nebo si počká na autobus, který pravidelně jednou za hodinu objíždí všechny dopravní značky ve Šlapanicích (jízdné je již obsaženo v parkovném). Inu co je malé, to je milé ...

 

Šlapanické slavnosti se letos nekonají ...!                                               10. srpna 2009

     

Šlapanické slavnosti se letos nekonají, tedy soudě dle toho, že městská informační média ještě dnes, 4 dny před nimi, o této skutečnosti neinformují ... Městské webové stránky jako poslední novinku uvádějí informaci z poloviny června (!!!) a infokanál se slavnostmi nezabývá vůbec (kromě pozvánky na "zahrádkářskou výstavu", ale tu si zadali přímo zahrádkáři). Pakliže ještě někdo pochyboval, že úřad nezaměstnává infoblby, toto jest nepochybným důkazem. A nejde-li o info-blby, pak opět jde o trapnou taškařici - úředníci pro styk s veřejností se veřejnosti vysmívají pod záštitou vedení města, tedy najmě tajemníka, který tyto drzosti vůbec neřeší.

Neinformovat o stěžejní šlapanické akci je fakt trapné! Ale uvidíte ty řeči potom: my, hrdinové, jsme uspořádali ..., my, hrdinové, jsme nejlepší ...

 

Ach ten pach aneb co či kdo v těch Šlapanicích vlastně smrdí ...                 9. srpna 2009

S velkým zájmem si ve třetím čísle Šlapanického zpravodaje občané přečetli vyjádření všech zainteresovaných stran ohledně zapáchajícího ovzduší ve Šlapanicích. Sluší se tedy poděkovat panu Satesovi (podepsaný jako autor příspěvku) a panu řediteli cihelny za odborné řádky osvětlující situaci. Stejný dík patří i panu starostovi za jasné shrnutí všech opatření, která šlapanické ovzduší chrání maximálním a v podstatě dokonalým způsobem, což všechny nepochybně uklidnilo a získali tak klid k práci. Nyní tedy zbývá už jen jediné: zjistit, odkud pochází zápach, který obtěžuje občany při východním proudění větrů.

občané Šlapanic s dobrou adresou k bydlení

 

Mamuti ve Šlapanicích                                                                                    8. srpna 2009

Začátkem srpna 2009 došlo k přemnožení mamutů v okolí Šlapanic (viz foto), ale občané se nemají čeho obávat, neb deratizační tým už je na cestě ...

 

Specifický symbol a specifický tajemník                                                      1. srpna 2009

Letošní třetí číslo Šlapanického zpravodaje uvádí článek samotného tajemníka úřadu o platbě za odpady. Jeden by předpokládal, že autor i článek budou věcní a pravdiví, ale předpokládal by špatně. S. tajemník v článku nabádá, jak se občan zachovati má po obdržení faktury, zejména při platbě převodem nemá „zapomenouti identifikovat platbu specifickým symbolem, který je VŽDY na faktuře uveden“. Na faktuře samé je toto i zvlášť připomenuto. Jediné, co na většině faktur chybí, je právě onen specifický symbol! A teď, občane, dbej příkazu pána svého (a přitom stačilo tak málo – za onu větu jen dopsat „je-li uveden“).

Zajímavé je i uvedení roku narození adresáta na faktuře a to přímo do místa průhledného okénka obálky. Zákon o ochraně osobních údajů sice povoluje některé výjimky, ale žádná se netýká zveřejnění roku narození způsobem, kterým učinil šlapanický úřad (a opět stačilo tak málo - datum umístit mimo místo viditelné okénkem). Celá sranda graduje při pomyšlení, že na jedné straně se připosraný úředník ohání zákonem o ochraně dat, aby neměl práci s jubilanty, na straně druhé jinde data zveřejňuje.

Celá situace jen dokresluje obecně známou šlapanickou realitu – buď tajemník vůbec neví co sám dělá a co dělají jeho podřízení a nebo si z občanů tropí docela nemístnou srandu ...

 

Historie nelže, ale co historici ...?                                                            20. července 2009

Známé pořekadlo platí stále, posuďme sami. Šlapanický zpravodaj 3/2009 uvádí článek místního „historika“ o historii nejen Šlapanického zpravodaje, ale i o všech periodických tiskovinách ve Šlapanicích vycházejích. Škoda, že tyto informace nejsou úplné. Jedním z periodik, o kterém autor záhadně pomlčel, je plátek Rozvoje! Na tuto podivnou tiskovinu můžeme mít sice různý názor, nicméně to, že opravdu vychází, je nezvratný fakt. A humorné je zejména to, že autor článku onu tiskovinu zamlčuje, ale přitom do ní sám přispívá ...!!! Komedie nebo seriózní historická informace? A důvěryhodnost onoho autora je ovšem v háji ...

 

Bezplatně, ale přitom pěkně mastně ...                                                   12. července 2009

Humoristický časopis Šlapanicý zpravodaj 3/2009 na straně 15 uvedl, že „zahradní odpad je možno BEZPLATNĚ uložit do sběrného dvora“. Chachacha ....!!!  V minulosti se občan mohl dočíst, že částka 500,- Kč (kterou platí každá hlava za likvidaci odpadu) je složena ze dvou částí: za vlastní domovní odpad (kupodivu netvoří ani půlku oné sumy) a poplatek za provoz sběrného dvora (větší polovina oné sumy). Tak jaképak BEZPLATNĚ? A zase jste na vážkách: dělají si z vás soudruzi prdel nebo „jen“ lžou?

 

Táboráku plápolej, Jene Husů jásej ...                                                    4. července 2009

Slavnostní táborák u příležitosti upálení Mistra Jana Husa - ano, taková morbidní seance se objevila v plánu kulturních akcí pořádaných srandisty z Městského úřadu (viz obrázek). Ne, opravdu nejde o citaci povídky Šimka a Grossmanna, toť prostě šlapanická realita roku 2009 ...

 

Komu není shůry dáno ... pořádá diskotéku                                                20. června 2009

     

To bylo tak: nějakej ouřada se rozhodl, že Město Šlapanice uspořádá diskotéku a naplánoval to přímo dokonale - přesně na den, kdy šlapanický spolek Hrbatý hrozen pořádá úspěšné a tradiční Pivní slavnosti (nikoliv slasti, jak místy mylně informuje městský web - obr. 1 a 2) - to fakt musela vymyslet hlava vymydlená. Hrbatý hrozen ale z prostorových důvodů požádá ouřad o to, aby se Pivní slavnosti (a následující den ještě úspěšnější Letní karneval) letos mohly konat v městském parku. Ouřad to ovšem nepovolí, neb prý tam zrovna pořádá onu diskotéku a tak si trhněte! Jaksi mu ovšem nevadí, že onu diskotéku naplánoval nikoliv v městském parku, ale v Kulturním domě sousedních Bedřichovic. Ani rozsáhlé diskuze na dvou zasedáních zastupitelstva města s ouřadem nehly a navzdory plánu a žádosti o dotaci od krajského úřadu (obr. 3) obsadil městský park. Celou nešťastnou situaci nakonec vyřešil někdo úplně jiný a 19.června zpupným ouřadům naservíroval celonoční vydatný déšť. A bylo po ptákách, po diskotéce a po prdeli  ...

 

Šmíráci, hlupáci a fakt dobrá adresa k bydlení                                        14. června 2009

         

Dobrým zvykem se ve Šlapanicích stalo omílat téma vandalizmus a jak jej zlikvidovat. A kde hlavně? No přece v městském parku, křičí městská policie, křičí ouřad, křičí kdekdo (viz obr. 1)!! A prý jediné řešení jak zabránit řádění chuligánů v parku je instalace kamerového systému!!! Fajn, věř, kdo chceš (prvorepublikový policajt měl respekt díky své osobní přítomnosti v ulicích, dnes se respekt nahrazuje kamerovým šmírováním). A pak v místním Zpravodaji vyjde na toto téma článek. Dokonce jsou publikovány i plánky umístění kamer (ze záhadných důvodů hned dva, ač by se přehled vešel do jednoho). Kamery jsou všude, tam i onde, dokonce i tuhle (viz obr. 2). Avšak jediné místo kde umístěny nejsou je, nastojte, městský park!!! Z čehož plyne vcelku jednoznačný závěr: co se děje v parku nás vlastně nezajímá, my se raději budeme koukat přímo do piva hostům sedícím na letní zahrádce hostince U Jana. Inu: Šlapanice - dobrá adresa  ke šmírování ...

 

Poděkování MěÚ                                                                                         10. června 2009

         

Hlavičkový papír Města Šlapanice je nyní k dispozici všem zájemcům! Na svých webových stránkách jej nechal zveřejnit Městský úřad, najmě blbové starající se o web (zjednodušováním své práce)....

Ale stejně je ten úřední jazyk půvabný (viz třetí ukázka), aneb co může vzniknout pouhou záměnou slova vrak za slovo blb ...

 

Karel Havlíček Borovský ve Šlapanicích!!!                                       31. května 2009

    V nedávných dnech byla v odborných časopisech zveřejněna  zpráva,

     že Karel Havlíček Borovský navštívil při cestě do Brixenu i Šlapanice.

     No řekněte, kde jinde by mohl vzniknout epigram:

 

 

 

Lži, sex a video                                                                                         15. května 2009

      

Ve Šlapanickém zpravodaji 2/2009 vyšel zajímavý článek a sic o novém pořadu pro místní infostoku. Z článku zkušené autorky vyplývá, že se pro ctěné občanstvo vyrábí měsíčník s názvem Zpravodajství Šlapanice a že: ".... vysílání je dostupné na webových stránkách xy ..."! Úžasný text má však drobnou chybu. Lže od Á až po Zet! Nový měsíčník se totiž ve skutečnosti jmenuje Magazín a je vysílán infokanálem (a je dostupný i na webových stránkách xy) - viz upoutávka infokanální. Tak to je trošku rozdíl, že ano? Tato dezinformace šířená městským úřadem vyvolala zmatek a nevoli zejména u starší generace, která nemá přístup k internetu, neboť se z textu článku dozvěděli, že sice vznikl nový pořad, ale je důchodcům nedostupný! V závěru onoho paskvilu se ještě dočteme, že podobný pořad byl již vyráběn a to v letech 2005 a 2006 dvěma zaměstnanci úřadu a zanikl odchodem jednoho z nich. Opět mystifikace. Pořad zanikl sám již rok před odchodem zmíněného zaměstnance díky nebývalé, leč oprávněné kritice občanů, neboť byl ukázkou totálního amatérismu (na rozdíl od současně vysílaného Magazínu, který ovšem nevyrábí zaměstnanci úřadu).

Na zasedání redakční rady k tomuto číslu ŠZ na výše zmíněné nedostatky upozornil člen komise pro tisk a informace. A myslíte, že dobře míněné upozornění člena komise (a komise vůbec) někoho na úřadě zajímá? Tak naivní přece nejste, viďte čtenáři! Názory komise (= lidu) nejsou úřadem vůbec respektovány už 2 roky, protože soudruzi úředníci pod vedením lidového tajemníka usoudili, že oni jsou ti nejchytřejší a žádná komise se jim nebude do ničeho plést.

Je podivuhodné, jaké lži jsou šířeny městskými médii a ještě podivuhodnější, že z toho nejsou vyvozeny žádné důsledky. Patrně proto, že zejména lidové vedení úřadu má své chráněnce a ti jsou prostě nedotknutelní!

Takže lži a video z názvu příspěvku (parafráze na stejnojmenný film) máme za sebou a co tedy znamená ten sex? No přece: zase s tebou vydrbali, občane!

 

Vítězství v soutěži                                                                                       5. května 2009

     

V celostátní soutěži o nejlepší reportážní fotografii si vítězství v těžké konkurenci opět odnesly Šlapanice za povedené snímky stavby bytovek na Brněnských polích. Porota vysoce ohodnotila zejména fakt, že objekty zájmu jsou prezentovány ve stínu a protisvětle, kdežto okolí je prozářeno sluncem a dotváří tak neopakovatelnou šlapanickou atmosféru ...

 

Pozor! Paneláky padají...                                                                        30. dubna 2009

     

Paneláky na Brněnské ulici, byť nově zrekonstruované,  jsou na spadnutí, jak občanům naznačuje fotka profesionálních fotografů ze šlapanické infostoky. Druhý snímek ukazuje, jak by totéž místo vyfotil kdejaký amatér ...

 

Šlapanický zpravodaj č. 1/2009                                                     15. dubna 2009
 

Co myslíte, dočkají se někdy Šlapanice normálního Zpravodaje? Za poměrů panujících na Městském úřadě - já na bráchu, brácha na mně - velmi těžko ...

                                                                                                           celý článek zde

 

Vtipy z 15. zasedání zastupitelstva ...  díl 4.                                       9. dubna 2009

Dobrý den majore Gagarine, tak jsme se konečně dočkali ...

Čeho? Obnovení vodorovného značení silnic a přechodů pro chodce. Na 15. zasedání zastupitelstva vznesl v tomto duchu dotaz jeden občan. A odborníky mu bylo odpovězeno, že nápravu chystá odborná firma, ale kvůli použité technologii se čeká na vyšší teploty (k čemuž začíná docházet v těchto dnech). Předcházející obnova proběhla v říjnu loňského roku. Ovšem nutno poznamenat, že trvanlivost nátěru byla chabá. Srovnáme-li kvalitu čitelnosti s kvalitou vtipných prupovídek na silnici namalovaných v duchu lidových tradic místními chasníky o noci čarodějnic (= již rok), pak je nutné jednoznačně konstatovat, že místní chasníci používají sice amatérskou, ale zjevně lepší technologii a barvu. Nebylo by teda lepší, aby se úřad pro příště obrátil na místní chasníky?

 

Taky informace, ale po našem (= pěkně po vesnicku )...                3. dubna 2009

Předprodej vstupenek v chovatelských potřebách na Nádražní ulici! Úžasné a jasné sdělení, tedy vzhledem k délce jmenované ulice. Na výtku, že taková informace je na prd, vám nějaký infoblb odvětí, že zákon o televizním vysílání neumožňuje uvést jména firem z důvodu skryté reklamy. To je sice pravda, ale nic nebrání tomu, aby se místo předprodeje alespoň mírně specifikovalo, neboť ony chovatelské potřeby jsou umístěny v obchodním domě a ten má na ulici Nádražní, nastojte, také orientační číslo! Jenže jsou věci, které infoblb nikdy nepochopí (nebo je jen línej uvažovat?)! Ostatně - chabá návštěvnost dotyčné akce také o lecčems vypovídá ...

 

A jde to!!!! I bez namáčení...                                                                27. března 2009

             

 

Pozorný divák infostoky si jistě povšiml, že tv záznam z jednání 16. a 17. veřejného zastupitelstva (a to jak zkrácený tak celý) se na obrazovkách objevil již týden po vlastním konání. Řeknete si: hmmm, normál! Ale nebývalo tomu tak: Zhruba před čtyřmi lety, kdy se záznamy zastupitelstev začaly vysílat, trvalo zpracování a uvedení do vysílání i přes 2 měsíce. Normálnímu člověkovi by tato práce trvala řádově několik hodin, ale dle tohoto měřítka leckterý zaměstnanec úřadu prostě normální není. Ba, našli se z řad občanstva i šťouralové, kteří na tyto šílené termíny poukazovali, ale byli rozvojovým vedením přesvědčováni, že to dříve stihnout nelze. Později byli tímtéž vedením označeni za černé ovce. Uběhlo pár let. V podstatě se nezměnilo ani technické vybavení, nezměnil se ani člověk, který několikahodinové video "vyráběl" 2 měsíce.  A hle, tu náhle na jaře 2009 se ledy pohnuly! Při tom se ukázalo, že tutéž práci lze najednou zvládnout několikanásobně rychleji, no jak ty černé ovce povídali už tenkrát. No kdepak byla chyba, kde? No řekněte Jeníku, Péťo, Jaroušku či Vašíku? Tak ono to přece jen jde! V pořádku! Jen těm černým ovcím se nikdo neomluví ...

 

Osobnosti bez osobnosti ...                                                              21. března 2009
    

Konečně! Pouze po roce urgencí byl konečně upraven přehled významných osobností na webových stránkách města. S povděkem lze vyzdvihnout zejména odstranění jmen soudružských donašečů a grafickou úpravu. Bohužel se zde opět vyskytují faktografické chyby. A nejen ty. Zdá se totiž, že ani titul mistra či mistryně světa není dostatečný důvod pro zařazení mezi "Významné osobnosti". Inu jak už to v tom Půlpánově již chodí ...

 

Pohádka o ...                                                                                           14. března 2009

... práškovně, lakovně, památkové zóně a buzeraci občanů.

Tož to v téch Šlapanicách majó takhle: polovina dědiny patří do památkový zóny slavkovskýho bojiště. A v týhle zóně platijó jinší pravidla než jinde. Teda hlavně (a snad zatím) v oblasti stavebních řízení. Že by sis tady občane dal na střechu krytinu dle svý vůle, chacha, na to zapomeň! Tu správnou ti určí stavební úřad! Že by ses sám rozhodl, jestli dáš na barák střechu plochou či sedlovou či jakou? Chachá! Že by se mohla uskutečnit kolaudace novýho baráku bez hotové fasády, jak jest zvykem, chachá, na to zapomeň. Jednou patříš do památkový zóny a tak se podle toho chovej! Demarkační čáru oddělující zónu bojiště od normálu tvoří Zlatej potok. Ti napravo můžou všechno, ti nalevo můžou prd. A tak dochází k prima legraci a pobavení: na dva baráky vzdálený od sebe třebas jen 5 metrů, ale odděleny potokem, se vztahuje jiný stavební režim. A tak se občané nechávají buzerovat a buzerovat. No budiž, když je tady ta památková zóna (ale kdo to tak pitomě rozdělil?).

Jeden by řekl, že když teda só ti občani buzerováni, že to taky k něčemu povede. K jednotě vzhledu nebo tak něco v tom smyslu. Jenže! Přímo pod kopcem Žuráň, tedy místě v památkové zóně nejsvatějším, neboť právě odtud Napoleon řídil bitvu vítěznou, se klidně povolí stavba výrobní haly a ještě k tomu z nejasným výrobním programem (stavební povolení z r.2001). Slavný vojevůdce by zajásal nádherným rozhledem. Ale už ne na bojiště. Vzdáleně na monstrum cihelny (tu ovšem postavili ještě komunisti, kteří neměli úctu k ničemu a na nějakýho Francouze prděli), zblízka pak na halu nejasného obsahu (tu zase propagují chlapci z lidu, kterým na památkové zóně záleží - viz citace Vency Krajskýho na 15. zasedání zastupitelstva).

No řeknite děcka, není tahle pohádka správná prdel ...?

 

Vtipy z 15. zasedání zastupitelstva ...  díl 3.                                       7. března 2009

Protože se 15. zastupitelstvo projevilo zatím jako jeden z nejvtipnějších počinů novodobé historie Šlapanic od roku 2006, připomeňme si v několika pokračováních alespoň několik fórů:

Na ožehavé téma práškovací linky a tedy dalšího nebezpečí pro životní prostředí se z úst jedné lidové zastupitelky ozve názor:  "... když někdo přijde s nápadem postavit problematickou provozovnu, měl by se už záměr utnout v samém počátku a ne až hala stojí, jako v tomto případě. Snad jsou zde přece inteligentní lidé lidé ..."!

Svatá pravda, milá lidová zastupitelko, jsou zde inteligentní lidé, ale jsou zde i hajzlíci, kteří pro korunu a pocit moci udělají všechno. A najdeme je i ve vlastních řadách!

 

Jak půlpáni sníh uklízeli ...                                                               3. března 2009
    

Na motivy pohádky "U nás v Kocourkově"

To vám jednou takhle napadl sníh. A ten je třeba odklidit. Tak nejprve se zametou schody (shora, pochopitelně). Pak se očistí hlavní chodník. Část komunikace mezi schody a chodníkem však ponecháme neuklizenu. Však ono to na jaře roztaje, jako každej rok ... aneb klasika: půlpánova půlpráce!

 

Vtipy z 15. zasedání zastupitelstva ...  díl 2.                                       27. února 2009

Protože se 15. zastupitelstvo projevilo zatím jako jeden z nejvtipnějších počinů novodobé historie Šlapanic od roku 2006, připomeňme si v několika pokračováních alespoň několik fórů:

Na dotaz občana "proč není zastupitelstvo vysíláno v místní infostoce v přímém přenosu" jest odpovězeno, že nelze z technických důvodů, pan starosta dokonce upřesňuje a uvádí i důvody finanční ...

Chachacha, další dobrej vtip! Zastupitelstvo konané přímo v budově MěÚ je zaznamenáváno i na počítačový harddisk (jenom blb by se spoléhal pouze na kazetu) a protože kabelové propojení mezi zasedací místností a odbavovacím pracovištěm existuje, je jedno, jestli signál jde jen do počítače nebo přímo do živého vysílání. Takže přímému (a skutečně nezkreslenému) přenosu brání jen hloupé řeči, lenost a lidová cenzurychtivost. A co se týče zmiňovaných financí? Naopak! Kdyby se zastupitelstvo v přímém přenosu vysílalo, (občane tady to máš hned a pokud máš potřebu, zaznamenej si sám), pak by se nikdo nemusel piplat s výrobou celého záznamu.

Ale jako vtip dóóóbrýýýýý, chachachacha .....  éjjjjjj, veselá je dědina! 

 

 
Vtipy z 15. zasedání zastupitelstva ...  díl 1.                                       20. února 2009

Protože se 15. zastupitelstvo projevilo zatím jako jeden z nejvtipnějších počinů novodobé historie Šlapanic od roku 2006, připomeňme si v několika pokračováních alespoň několik fórů.

Nejen jako vtip, ale i prohřešek proti vysílacímu zákonu byl záznam 15. zastupitelstva v infostoce vysílán bez úvodního označení.

V diskuzi nezávislý zastupitel poukázal na nesrozumitelný sestřih ze 14. zastupitelstva (viz Zrcadlo - 14. listopadu 2008 - naprostá změť nelogicky navazujících záběrů) a od starosty se dozvěděl, že za to může přehřátá technika, která neumožnila zaznamenat zasedání celé. Chacha, fakt dobrej fór! No a? Vždyť i z trosek se dá udělat smysluplný sestřih. To jenom opět někdo nepochopil, že si nějaký infoblb, který to stříhal, zase udělal prču jak z vedení města tak i z občanů. Akorát, na rozdíl od občanů, mu to vedení města toleruje a ještě ho za to platí. Fakt dobrej byznys!!!

 

Lidový vůdce v médiích                                                                    18. února 2009
    

O šlapanickém lidovém vůdci se nedočtete jen v místním zpravodaji. Seriózní informace přinášejí i další média, např. webové stránky Skleněný kostel. ZDE si můžete přečíst zajímavý komentář o jeho lidovém charakteru i lidové morálce. Samozřejmě, že jde o čestného člověka. Nakonec čtěte a posuďte sami:

http://sklenenykostel.net/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=1457&Itemid=29 

 

Dvojnásobná prča = pořádná prča ...                                               16. února 2009
    

Šlapaničtí srandisti se opět vyznamenávají! Začátek anoncované prezentace je sice stanoven na 18:30, ale dle ukončení zastupitelstva! Takže možná i ve 22 hodin. Přijď občane a poslušně čekej! A druhá legrace? O vlivu na životní prostředí případné práškovací linky bude přednášet obchodní firma, tedy ta, která chce práškovací linku zprovoznit. No jaké asi informace se občan dozví? Hádejte!

Opravdu platí heslo:  Šlapanice - fakt dobrá adresa k bydlení!

 

Šlapanické plesy                                                                                           12. února 2009

        

 

 

jsou velmi oblíbené, dokonce až tak, že se konají po celý den. Alespoň to vyplývá z informací televizní infostoky (neuvedeny začátky akcí). A když k tomu přidáte skelný pohled do sklenice, je o zábavu postaráno aspoň na týden ...

A opět stejný problém: jeden člověk se určitě uklepnout může, smutné však je, že těm ostatním z početného "tiskového teamu" na výsledku práce vůbec nezáleží!

 

Odpovědnost bez odpovědnosti! (po druhé)                                             8. února 2009

       

 

 

Zhruba před dvěma měsíci jsme si tu řekli o tom, že se na webových stránkách města sice nově objevila jména odpovědných osob za tu kterou stránku, ale bohužel s nulovým výsledkem. Vraťme se tedy k tomuto tématu po určité době a povězme si, zda už se někdo na úřadě chytl za nos a chyby napravil. Kurnik, čtenáři, ty seš fakt naprosto naivní!  A tak nepravdivé údaje např. o osobnostech města jsou zveřejňovány stále (viz první obrázek), v rubrice "Užitečné odkazy" najdete neužitečný kontakt na Vojenskou správu (ten odkaz musel vymyslet blb, nikdo jiný), za cizojazyčnou verzi webu by se stydělo i prase ve chlívě a nově přibyly raději hned ztrojené odkazy, zjevně určené čtenářům nízkého intelektu (viz druhý obrázek). Normálně uvažující návštěvník šlapanických webovek po krátkém zamyšlení přijde na příčinu stavu: buď se o web starají naprostí blbové a nebo trapní žertéři. Že svoji blbost či legraci prezentují pod dohledem tajemníka úřadu je vcelku logické, neb to vyplývá z pracovní hierarchie! No, máme to ale správné lidi na správných místech, že ... !?!?

 

Nová parkovací místa ...                                                                  31. ledna 2009
    

Také jste to četli v Půlpánovském zpravodaji? V článku "Pohled do starostovy kanceláře" se píše o vybudování nových parkovacích míst na ulici Brněnské. A opravdu! Jsou tam! Ovšem v půlpánovském provedení - viz obrázek. Podle hesla: Půlpánov - fakt dobrá adresa k bydlení!

 

Infoblb a jeho široký úsměv                                                                   27. ledna 2009
               1           2             3  

 

 

Po několik měsíců nefungoval televizor za "výkladem" národního výboru. Potencionální divák sice byl ušetřen pitomostí vysílaných infostokou, ale přece jen to jaksi nebylo v pořádku. A tak infoblb kupuje televizor nový, placatý a s poměrem stran 16:9, tedy širokoúhlý, jak se na moderní dobu sluší . I když infoblb ví, že se infostoka vysílá v poměru stran 4:3 (a ještě dlouho bude). Aby tedy pokryl celou plochu obrazovky a např. fotky byly znázorněny celé, nutně musí upravit poměr stran na 16:9. Čímž ovšem z lidí na vysílaných fotografiích (4:3) učiní tlouštíky (fotky prostě roztáhl do stran) - viz obr. 1. Což se pochopitelně leckomu nelíbí a infoblb je vyzván, aby poměr stran upravil. Infoblb tvrdí, že to nejde. Infoblb je vyzván znovu a ejhle, již to jde. Ale samozřejmě za cenu toho, že není plně využita celá obrazovka a po stranách se vysílají černé pruhy - viz obr. 2. Ještě hůře dopadnou vysílaná videa, která infoblb natočil v poměru stran 16:9 a která ovšem vysílá v poměru 4:3. Výsledkem je velká široká obrazovka s malým obrazem - viz obr. 3. Proč tedy infoblb koupil zbytečný širokoúhlý televizor, když problém mohl řešit prostým a asi 3x levnějším monitorem s poměrem stran 4:3? To ví snad jen on a soudruh tajemník, pod jehož vedením se vše financuje z obecních peněz. Čest práci!

 

Na lepší časy sa blýská, hromy divo bijú ...                                           20. ledna 2009 

V posledních dnech jsou v místním infokanále vysílány dva videošoty - "Vánoční zpívání na orlovně" natočené profesionálním kameramanem z úřadu (stopáž 13 minut) a reportáž k výročí vzniku kulturního domu v Bedřichovicích, dodaná jedním amatérským nadšencem (5 minut). Obě videa jsou vtipně zařazena ihned za sebe a tak pozornému divákovi nemohl uniknout propastný rozdíl mezi oběma dílky. Zatímco profesionál diváka nudí třináctiminutovým amatérským paskvilem, amatér v necelých pěti minutách předvedl profesionální zpracování tématu, kterému nechybí ani rozhovory s aktéry akce, kultivovaný komentář a skvělý střih. Celá reportáž má svižné tempo a divák se dozví vše potřebné. Co k tomu dodat? Pokud takto dopadne srovnání profesionála a amatéra, pak hrdlo šlapaňáka volá: Amatéři na hrad!

 

 

Taky informace ...                                                                            16. ledna 2009
    

Protože "srdečné pozvání" folklórního souboru Vrčka neobsahovalo poměrně důležitý údaj a sic začátek akce, první zájemci o shlédnutí pásma se před orlovnou začali shromažďovat již krátce po půlnoci. V ranních hodinách se k nim přidali i pamětníci starých pořádků (ať je fronta na cokoliv, hlavně že to budu mít) a kolem deváté hodiny dopolední již bylo jasné, že se všichni do orlovny nevejdou. Představení tedy muselo být rozděleno: Od Vánoc se odehrálo na orlovně a Po svatou Dorotu se přesunulo na sokolovnu. Vida jaké zmatky může způsobit chybějící časový údaj! Prostě takový šlapanický folklór ...                                                 

 

Přímý přenos „Půlnoční mše“ v infokanále (a její opakování od 9. ledna)   9. ledna 2009 

 

 

 

Přímý přenos „Půlnoční mše“ v infokanále si zaslouží jedině pochvalu. Na první pohled skvělá práce, nepodceněná příprava a k zahození jistě nebyla ani znalost prostředí. Výsledkem byl kvalitní střih – vždy záběry přesně tam, kam se patřilo, což je v přímém přenosu obzvlášť obtížné a tudíž chvályhodné. Geniální bylo i použití výsuvného ramene s kamerou, které poskytlo nevšední záběry nejen k oltáři, ale hlavně na kůr. Ano, takhle nějak vypadá dobře odvedená práce!

Dlužno ovšem dodat to nejpodstatnější a to, že přímý přenos byl dílem amatérské skupiny nadšenců. A když výsledek srovnáte s podobnými záběry slavnostní mše v parku u příležitosti Šlapanických slavností …., tedy záběry pořízenými profesionály z úřadu … Brrrr, vzpomínáte na tu ubohost? Proč pořád v infokanále publikují nýmandi místo lidí, kteří něco dovedou je otázkou spíše na starostu města.

 

Šlapanický zpravodaj č. 6/2008                                                        7. ledna 2009
    

Byť rok 2009, vraťme se ještě k poslednímu loňskému Zpravodaji, který opět obohatil nejenom mnoho občanů, ale i jejich tváře o úsměvy.

Nostalgicky vzpomeňme situaci přesně před rokem, kdy ...

                                                       celý článek zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pbart 2008       doporučené rozlišení 1024x768

 
                                     jedna, dvě, tři ....   [CNW:Counter]  ........

 

 

r