PF                                                                                                             21. prosince 2012

Příjemné svátky slušným lidem!

A do nového roku přeji všem pitomým a zejména koaličním půlpánům ještě více pitomosti, ubohosti, maloměšťáctví a ješitné blbosti a to proto, abychom se měli zase celý rok čemu smát!

 

Studie koncepce silniční dopravy                                                        15. prosince 2012

Občané! V duchu demokracie máte možnost se připomínkami vyjádřit ke Studii koncepce dopravy ve vsi Šlapanice. Hurá!!! Ještě kdyby tak úřední vůl někde napsal do kdy!!!!

PS: Studie a její prezentace ve Zpravodaji hýří humornými prvky se zjevným cílem a to: zkolabování dopravy v dědině. Na stránky Zrcadla připravujeme delší komentář.

 

Postaru se žít nedá ...                                                                                7. prosince 2012

Na tuto skutečnost přišli i ve Šlapanicích a novátorská metoda úklidu sněhu na sebe nenechala dlouho čekat. Zatímco v ostatních dědinách (a nestyďme se říci: zaostalých) dosud používají k úklidu sněhu z chodníků hrabla či lopaty, ve Šlapanicích se ujala novinka v podobě pracovních rukavic (viz obrázek). A hned při letošní první sněhové nadílce (4.12.) se setkala s velkým ohlasem. Bylo možné pozorovat ochotné občany klečící v mokré břečce, kterak nabírají sníh dědinou darovanými rukavicemi a odhazují o desítky cm v dál. Úžasné, fungující! Snad jenom drobná kritika: jinak než poklekem se rukavicemi ke sněhu nedostanete, takže ta kolena přece jen trošku zvlhla a trpěla. Ale to jistě soudruzi v příštím roce napraví a občané budou fasovat kolenní krytky z neprodyšné umělé hmoty (k rukavicím fasovaným loni)!  

PS: cena rukavic je zhruba 10x menší než cena nejobyčejnějšího hrabla. Ale i taková „pomoc občanům“ vypadá politicky dobře, že?

 

Řekni, kde ty keře jsou ...  (táže se Zrcadlo již potřetí)                         1. prosince 2012

Pozorný čtenář Zrcadla jistě tuší, že opět nastal čas se soudruhů z vedení dědiny pozeptat, jak to teda bude s těmi keříky – větrosněholamy na silnici ku Brnu po pravé straně, jejichž zasázení soudruzi slibují už 2 a ½ roku. Nastal opět zimní čas, leč neuslyšíš starosty hlas. Před dvěma lety krákoral, že se nestihlo zasadit ve vegetačním období (Zrcadlo 10.12.2010), loni „jednal“ se Správou silnic (Zrcadlo 2.12.2011) a letos. Ticho!!!!!!!! Lze očekávat, že neschopnost soudruhů se změní ve schopnost až v říjnu 2014, tj. těsně před volbami. V ostatní čas si, milý občane, naser. My nemáme průmyslovou zónu, ty nebudeš mít keříky .... vždyť třeba ani zima nebude!

 

Další vtip na půlpánovském webu ...                                                     24. listopadu 2012

"Město Šlapanice oznamuje, že od 12. listopadu 2012 do 25. listopadu 2012 (dle klimatických podmínek) budou probíhat práce na rozšíření komunikace na ulici Brněnské v úseku mezi ulicí Těsnohlídkovou a vjezdem do sídliště Brněnská.... Tyto úpravy vozovky souvisejí s výstavbou supermarketu Tesco, proto prosíme občany o trpělivost. ..."

Úžasný blábol. Neboť ve skutečnosti šlo o úpravy související s vjezdem do Brněnských polí. Odbočka do budoucího Tesca se totiž dělala již v prvé etapě v září. Takže opět špatná informace. Jde o drzost nebo o hloupost soudruhů z úřadu? "B" je správně!

 

Půlpánovský zpravodaj č. 5 ...                                                                  17. listopadu 2012

        

Humoristický dvouměsíčník vydávaný dědinou opět nezklamal pověstnou vtipností. A hned na 2. straně obálky. No, řekněte, proč by soudruzi museli využívat kvalitnějšího lakovaného papíru pro tisk barevných fotografií z událostí v dědině, když se na toto atraktivní místo dá umístit černobílý obsah vydání? A víte proč nemůže být sloupeček s obsahem na tradiční 3 straně? Protože by narušoval celistvost Slova s. starosty. Možná by stálo za úvahu Slovo starosty umístit už na čelní stranu obálky, na druhou, na třetí, .....

---

         

Humor s. starosty najdeme i v jeho kázání na str. 3. Tak prý jsou „označníky zastávek Seniorbusu doplněny o názvy zastávek a dobu, kdy jsou zastávky zapotřebí (8:00 – 12:00), mimo tuto dobu mohou sloužit pro parkování vozidel“. Chachacha, opravdu vtipné, soudruhu! Ani v den psaní tohoto textu to není pravda (viz obr.)! Takže např. krásný záliv na Nádražní před Vzdělávacím střediskem MU, kde by mohla parkovat alespoň 4 auta, je díky pouhému označení „zastávka“ k nepoužití 24 hodin denně a 168 hodin týdně. No tak hlavně že soudruzi mají plnou předvolební hubu o zlepšování parkování v dědině. Horší ovšem je, že všechny zastávky opravdu označeny dobou provozu nejsou (jen pár) a s. starosta ve svém Slovu vyloženě a veřejně kecá. Nakonec, co taky čekat od člověka který tvrdí, že obnovil Šlapanické slavnosti, že jo ....

Doplňkový vtip: zmiňovaná zastávka "Hospodářská škola" (= Vzdělávací středisko) vůbec není na seznamu zastávek Seniorbusu, který soudruzi publikují na webových stránkách ...

---

Další blábol téhož autora najdete o stati o Tescu. V ní se káže o „fantazii“ občanů ohledně „zaručených“ zpráv o stavění či nestavění Tesca. S. starosta tu odkazuje na samostatné vyjádření firmy Tesco na straně 4, které ale obsahuje víceméně komerční sdělení, ale k oné problematice vůbec nic! Takže další starostův vtipný blaf!

--- 

Na straně 6 najdete komické poděkování starší spoluobčanky adresované firmě Sateso a jejímu zaměstnanci panu V.F. Poděkování je ovšem tak nešťastně formulováno, že se z něj dozvíte, že firma Sateso patří panu V.F., což asi nebude pravda. Za formulaci nebudeme kritizovat autorku, ale nějaký blb na úřadě by si toho všimnout měl a slovosled překopat (přinejmenším při jazykové korektuře).

---

 

V článku Rady města se na stranách 8 a 9 dočtete o hospodaření dědiny. A Rada si nezapomene postěžovat, jak je na tom dědina špatně, zejména proto, že mnoho spoluobčanů podepsalo petici proti tzv. „průmyslové zóně“ (která by stejně díky hospodářské krizi nebyla, ale na někoho se to svést musí). My si ale povšimneme slova „petice“. Proč? No protože v době konání petiční akce tato soudruhem starostou nebyla jako petice přijata údajně pro legislativní nedostatky. A hle, najednou o petici přece jenom jde!!!!! Tož soudruzi, udělejte si v tom konečně pořádek! Protože jinak jde o účelové použití. Když se nám to nehodí – petice to není, když se nám to hodí – petice to je!

--- 

Oslavné články k letošním Šlapanickým slavnostem tentokrát netradičně nechali soudruzi napsat řadovými občany. Důvod je jasný. No přece aby nemuseli veřejně lhát o tom, že to žádné jubilejní a natož 80. slavnosti nebyly (viz Zrcadlo 10.8.2012), to my néééé, to občané sami napsali (a zalhali). Hmm, ale zajímavé je, že chybné údaje v článcích občanů nejsou nikde komentovány. No zkuste napsat podobný blábol o starostovi, pokud vám jej otisknou, tak s třístránkovým komentářem ...

--- 

Poslední postřeh: všimněte si, že v tomto posledním vydání tohoto půlpánovského plátku chybí jakýkoliv kritický názor, ač se do uzávěrky nějaký objevil. Sláva, návrat soudruhů k socialismu se podařil a závěry 14. sjezdu KSČ splníme!

---

 

Dovětek - zpráva na webu dědiny z 15.10.2012:

Vážení občané, oznamujeme, že některé výtisky posledního čísla Šlapanického zpravodaje mohou být vadné ....

Zase lež: vadné jsou všechny, i když ne technicky ...

 

Pohádka o Koburanech a koburanech                                                     10. listopadu 2012

Milé děti. Nejprve si opět připomeňme jednu ze zásad „profesionálního zastupitele“: Zastupitel je člověk, který přemýšlí, používá vlastní hlavu a vlastní úsudek a ctí dobré mravy ...

To vám jednou v září ve vesničce Koburany zasedalo místní zastupitelstvo. A jak je v této dědině zvykem, o žerty nebyla nouze. Tak třeba tenhle fór, ten se moc povedl. V programu zastupitelstva byl i bod, ve kterém se mělo probírat hulvátské chování jednoho koburanského zastupitele (nechal se slyšet, že koburanští občané jsou blbci). Před schválením programu se o slovo přihlásil jiný koburanský zastupitel a navrhl zrušení tohoto bodu jednání, což ostatní koburani schválili a tak se neřešilo nic. Čímž dali najevo, že koburanští zastupitelé hulváti být mohou (a taky jsou), kdežto jiným než koburanským zastupitelům jsou i za daleko menší prohřešky zasílány výhružné dopisy od koburanské vrchnosti. Jedním z dalších vtípků, pardon, bodů jednání bylo i konečné vyjádření k (ne)vysílání TV záznamu zastupitelstev v místní televizi. Pro osvěžení paměti: lidé znalí si jistě vzpomenou na trapný březen roku 2011, kdy koburanští zastupitelé neschválili svůj navržený program zastupitelstva a tím je de facto zrušili. Aby se o této nebetyčné debilitě (ovšem odpovídající intelektu a morálce koburanských zastupitelů) dozvědělo co možná nejméně občanů, poprvé po dlouhé době nebyl z tohoto pseudozastupitelstva vysílán TV záznam, ač do té doby to bolševické křídlo koburanských zastupitelů jakž takž a se skřípěním zubů tolerovalo. Nyní však koburani už dál nemohli svoji pitomost zveřejnit a tak z vysílání záznamů sešlo. Všichni koburani na dalších zastupitelstvech ale samozřejmě nezapomněli zdůraznit, že o vysílání mají zájem. Tady ale už nešlo, jak brzy uslyšíte, o mystifikaci, ale přímo o lež! Ale zpět k poslednímu zastupitelstvu. Na něm už svůj zájem o vysílání náhle zatratili. Všimněte si, milé děti, všichni koburani mění své názory vždy stejně a najednou. Jakáž to náhoda, což? Naše pohádka nás nyní seznámí s některými argumenty, což jest, do prčic, hodně veselé vyprávění. Tak například lidověkoburanský starosta uvedl, že kvalitu záznamů nepovažuje za dostačující, na špatnou kvalitu si stěžovali už jeho rodiče a on jim musí dát za pravdu, proto návrh nepodpoří.  Slyšíte dobře, milé děti! Nádherná slova! Čili místo toho aby se on, starosta, postaral o zlepšení práce úřadu, na to kálí zvysoka. No ale proč teda dělá starostu? Takovej starosta je na nic a na hovno! S dalším argumentem přišel zástupce koburanských tupanů, kterému se nelíbilo jak se chová opozice (ha, překvapivě opozičně) a proto hlasuje proti záznamům. Tupan je tupan a tak sečetl hrušky s jablíčky a dal najevo, že mu nejde vysílání záznamu a tím pádem o zlepšení služeb občanům, ale o politikaření. Také pozoruhodný a morálně čistý názor. Ale to vše nic není proti lidověkoburanskému Iváňuškovi, careviči bedráskému. Ten doslova řekl: „ ... mám strach, aby si občané o zastupitelstvu a zastupitelích neudělali špatnou představu na základě toho, co se na zastupitelstvech odehrává...“ Ty vole, tak to je aspoň řeč! Tu by i komunistický diktátor formuloval opatrněji. Ale lidový koburan klidně řekne, že se bojí, že by občané na záznamech viděli, že se hajzlové chovají hajzlovsky! Tak to né, děti, to se nikdo nesmí dozvědět a když, tak jen zprostředkovaně pomocí koburanského oficiálního mírumilovného vyjádření (ve smyslu – my jsme svatí, ale ta opozice, ti za všechno můžó ...). A teď si děti představte, že dva z výše uvedených koburanů jsou pilnými účastníky kostelních mší. Že by (ne)tušili, že jejich morálka je už dávno v hajzlu a modlili se, aby za ty hajzloviny nepřišli do pekla?

Ale objektivně, děti. Svůj podíl na nevysílání zastupitelstev nesou i tyto webové stránky. No jen se podívejte do historie. Každé zhovadilosti koburanů se tu věnoval velký prostor a i méně přemýšlivým čtenářům mohlo svitnout, že není vše jak koburani říkají. A to je potřeba zatrhnout! A zazvonil zvonec a pohádky o koburanech je konec!

Vysvětlivka: koburan = koaliční buran

 

Je dementní radnice nebo občan ... ?                                                         2. listopadu 2012

  

Tak občané slyšte, 1. a 2. listopadu se asfaltuje Brněnská! Jelikož o minulých pracích úřad občany neinformoval vůbec (viz Zrcadlo 19.10.2012), tentokrát se soudruzi vycajchnovali a např. na webových stránkách města informovali a to hned 2x!!! První zpráva říká, že v pátek 2.11. 2012 bude křižovatka Brněnská - Těsnohlídkova zcela uzavřena. Bohužel bez uvedení objízdné trasy (přes pole, pumpu nebo až přes Bedřichovice???). Druhá zpráva vydaná o pár dní později zase tvrdí, že po oba dny bude provoz probíhat a to v jednom pruhu. Řízen semafory nebo městskou policií. Druhá zpráva ovšem samozřejmě neruší tu předchozí a první zprávu blbové na webu taky nezrušili, takže si občane vyber, čemu uvěříš... Můžeš se taky podívat na televizní infostoku. Jenže tam najdeš (čtvrtek 1.11.) pouze tu zprávu první o úplné uzavírce. Soudruzi jsou totiž líní infostoku aktualizovat.  

Takže sečteno a podtrženo: na rozdíl od mlčení při předchozí akci soudruzi informace zveřejnili. Jako vždy takové, které nám nic konkrétního a praktického neřeknou. Čili jak vždy: informace na hovno!

Ale něco přece: soudruzi - lidumilové ve druhé zprávě doslova radí: „ ....vzhledem ke svedení dopravy do jednoho pruhu ... doporučujeme cestu do Brna odložit ...“!!!!!!!!!!!!!!! Ty vole, mně jebne ..... , kvůli takové prkotině? Ti blbové si fakt myslí, že občané jsou nesvéprávní a nedokáží použít svoji hlavu? Pravda, asi nedokáží. Jinak by nevolili takovou pakáž, která je schopna vyplodit takové informace!

Na blití, fakt!    

 

Nejhorší je odpad z radnice ...                                                                    27. října 2012

Soudruzi občané!  

Vy si prostě nedáte říct a odpad klidně vyhazujete do odpadu. Ale takhle to nejde! Vzhledem k narůstajícímu množství bioodpadu, který hážete do popelnic, sdělujeme, že ho svozová firma nebude odvážet (hernajs a jak to že dosud jo, nebo na to zase neexistuje žádná smlouva?). A pokud příště budete do popelnic ve zvýšené míře vyhazovat kůru z pomerančů nebo staré trenýrky, tak je taky přestanou odvážet.

Poznámka humorně šlapanická: značné množství trávníků před domy patří Dědině, která se o něj nestará. To dělají občané raději sami. A tímto jim soudruzi z vedení Dědiny vzkazují: občane, ty vole jeden, když už ten náš trávník sekáš, tak ho taky na vlastní náklady odvážej do sběrného dvora! Je Ti to jasný? Jde přece o další zlepšení služeb! Podpis: 3 hrdinové!

Málo platné – nejhorší je odpad z radnice, který se pod informaci ani neumí podepsat, natož aby sdělil, od kdy je opatření platné!

 

Frézy frézují, půpání se radují ...                                                                    19. října 2012

Nemine snad den v této veselé dědině, aby půlpáni něco nevyvedli. Zmiňme se o pondělí 15. října. V tento den se zahájily práce na třetí etapě (druhá vtipně vynechána) zvelebení povrchu na ulici Brněnská – přímo u vjezdu do Šlapanic. Jako obvykle o tom občanům vedení úřadu v předstihu (ale ani po něm) nedalo žádnou informaci. Městský web ticho, infokanál ještě tišeji, vývěsky nula. Při frézování silnice byly tentokrát použity semafory. Hurááá! Ovšem jak? No samozřejmě půlpánovsky. S tímto výsledkem: v odpolední špičce ve směru od Brna byla propustnost zeleného intervalu průměrně 9 automobilů !!!!! Ano, čtete dobře – devět automobilů (včetně plných trolejbusů)!!!! Není divu, že se utvořila fronta sahající až k mostu přes dálnici (čili téměř 2 km). Holt to někdo naplánoval dost blbě. Ale i tak šla situace řešit např. tím, že by dopravu operativně dle situace řídila městská policie. Ale to by jí asi někdo něco musel říct. Jenže jsme ve Šlapanicích! Tahle peripetie má dvě možná vysvětlení:

- vedení úřadu opět netuší, co se děje v dědině

- vedení úřadu na občany sere, neboť je po volbách (a soudruhu s tykadly krajské šance propadly)  

 

Otevřený dopis Jelimanovi ...                                                                      14. října 2012

   Otevřený dopis Jelimanovi

              Stav po Jelimanově opravě a odvodnění

              Po několika dnech již patrná "obcházková" trasa po poli

 

Bláto předvolební ...                                                                                     9. října 2012

Hmm, neuběhlo ani 24 hodin od položení nového asfaltu na Brněnské „u Lípy“ a už jej stavební firma stačila zaprasit blátem. A což takhle úklid? Tož Jardo, šup šup do montérek, lopatu a čistit – volby se blíží každou hodinou. A nezapomeň i na část Tuřanky vedoucí k Brněnským polím, tam je toho bláta taky dost. A doprčic, co ten utopenej kanál. Kurňa, nová silnica a kanál níž vo pět čísel. Tak soráč, tebe asi volit nebudu, mám totiž rád precizní práci .....

 

Jak soudruzi procitli a zjistili, že se ve Šlapanicích opravuje vozovka ...       5. října 2012   

            

Znovu se vraťme k příspěvku z 8. září (viz níže) a shrňme: S. starosta ve svém červnovém "informačním" plátku občanům sdělí, že v souvislosti se stavbou obchodního domu bude kvůli přístupu k němu rekonstruována i část ulice Brněnské. Termín: počátek prázdnin, neboť tehdy je dopravní zatížení nejmenší a provoz bude řízen semafory. Skutečnost: k rekonstrukci dojde počátkem školního roku, kdy je provoz největší a pomoc semaforů je zbytečné hledat.

Vzhledem k dalším "náhlým" opravám vozovek týden před volbami je jasné, že změna termínu byla vybrána pečlivě a politicky. Záměr jasný, provedení amatérské - viz níže.

A nyní aktuálně. Dne 3.10. se na výlepových plochách (a tentokrát kupodivu i na webových stránkách dědiny, ale nikoliv v infokanále!!!) objeví s. starostem podepsaný text:

Dokončovací práce na ulici Brněnské budou zahájeny dnes 3. října 2012 a potrvají do neděle 7. října .... Z uvedeného důvodu musí být, bohužel, doprava v tomto úseku stažena pouze do jednoho pruhu pro oba směry. Proto bude řízena buď Městskou policií Šlapanice, nebo zřetelně označenými pracovníky stavby ...

Bohužel autorovi oněch blábolů nějak ušlo, že k zúžení vozovky došlo již o týden dříve a provoz byl řízen živelně pouze projíždějícími řidiči (ku.va, kde je ten slibovaný semafor). Jediné co tu svítilo byly oči vzteklých řidičů. K dalšímu a to již opravdu radikálnímu zúžení pak došlo již v pondělí 1.10. navečer – tedy dva dny před termínem prezentovaným s. starostou. A o nějakém řízení dopravy kýmkoliv samozřejmě nemůže být ani řeči! Od ohlášeného 3. října dopravu sice někdo nějak a nekvalifikovaně řídí, ale jen ve špičce, v ostatní dobu se řidiči třeba po.erte ...

Jeden by řekl, že celá organizace uzávěry včetně jejího řízení (a také zaplňování neustále se obnovujících děr) je zohledněna ve stavebním řízení a povolení. Pokud ano, pak zjevně něco není v pořádku. Pokud ne - Šlapanicím by to odpovídalo. Jedno je ale jasné: hrdinové z radnice opět vůbec neví, co se v dědině děje ....

A přece – s. starosta na stavbu pečlivě dohlíží, bohužel jen z předvolebního billboardu ...

A ještě aktuálněji: v odpolední dopravní špičce pátku 5. října je inkriminované místo na Brněnské uzavřeno pro oba směry! Samozřejmě bez jakéhokoliv ohlášení!!!! Soudruh starosta tedy píše pamflety, které nemají ani 48 hodin trvání! Informace po šlapanicku, čili na hovno! Regulovčíci dopravu odklánějí na Těsnohlídkovu, B. Němcové a do přilehlých ulic, kde není jediná značka vyznačující objížďku, což nešlapanické řidiče jistě nesmírně potěší. Navíc tyto ulice nejsou pro objížďku vůbec připraveny a tak parkující vozy neumožňují obousměrný provoz  a dotvářejí celý dopravní zmatek. Vytočený řidič nakonec k domovu dojede a tam naň ve schránce čeká milé pohlazení: předvolební leták s. starosty plný keců a poděkování za voličskou přízeň. No řekněte: nedělá si ten člověk z lidí nehoráznou prdel? Ale mohlo to dopadnout ještě hůř! Taky se mohl chlubit obnovením Šlapanických slavností, že jo .....

Omluva: v textu jsou použity vulgarismy zdaleka neodpovídající vulgárnímu chování vedení dědiny!

 

Procesí k panence a procesí po šlapanicku ...                                                28. září 2012

             Foceno den po opravě

Na Tuřance, v bezprostřední blízkosti vlakového přejezdu, stojí kříž. Kříž ne ledajaký. Od r. 2009 je na něm umístěna pamětní deska související s návštěvou papeže v roce témž. Tehdy se o cestu nikdo nestaral, soudruzi křesťané z úřadu nebyly schopni ani při příležitosti slavné návštěvy tuto hlavní přístupovou komunikaci k místu setkání s papežem zkultivovat (stalo se až na základě aktivity Modrých ptáků). Zrcadlo se už dříve zmínilo (5.7.2010) o tom, že od chvíle umístění pamětní desky na kříž se o místo z oficiálních míst nikdo nestará a nebýt několika dobrovolníků, už dávno by kříž zarostl lebedou. To ovšem nebrání tomu, že v září, na svátek sv. Václava, se začalo uskutečňovat procesí k Božím mukám u letiště se zastavením u výše popisovaného kříže. Jednou za rok se tedy soudruzi zmátoří a místo kolem kříže zvelebí. Tak se stalo i letos. Ovšem jak! Ono místo je pověstné tím, že se na cestě u kříže skoro stále drží voda, po dešti se blátem ani nedá projít. První, co normálního občana napadne je to, že když už je to místo poměrně významné, jistě by stálo za to terén mírně srovnat, odvodnit a zavézt štěrkem. Tak se i letos stalo. Bohužel místo štěrku soudruzi navezli kupu velkých šutrů a udusali tak, že kaluže s vodou ihned prosákly. Geniální řešení hodné šlapanických soudruhů! Ovšem pro občany i pro soudruhy z procesí poněkud neschůdné. Také úžasnou péčí o trávník soudruzi nešetřili a nechali trávu vysekat. Ovšem jen v bezprostřední blízkosti kříže, jinde bordel zůstal. Soudruhům nedošlo, že i ke kříži se procesí musí nějak dostat. A proč by nemohlo procházet bordelem?

Ale je vcelku jasné, že od soudruhů křesťanů z úřadu a od blbů půlpánovských se jiný způsob řešení nedá čekat. Inu když blb dostane funkci  ...

A ještě perlička na závěr: v programu procesí se doslova píše, že “budeme putovat i kolem polí, tak je to příležitost poděkovat i za úrodu“. Dokud tam nějaká pole jsou, že...? Neboť mezi účastníky procesí jsou i soudruzi křesťané z úřadu, kteří místo kříže a polí v jeho okolí prosazují průmyslovou zónu. Což je už docela komické, viďte soudruzi farizejští....

Také vám situace připomíná Jasného absurdní komedii z r. 1961 "Procesí k panence"?

 

ISS ve Šlapanicích.  ...                                                                                      8. září 2012

Nedejte se mýlit. ISS neznamená zkratku mezinárodní kosmické stanice, ale obyčejné místní označení Informací Soudruha Starosty. Jednu aktuální si uveďme. S. starosta ve svém "informačním" plátku občanům sdělí, že v souvislosti se stavbou obchodního domu bude kvůli přístupu k němu rekonstruována i část ulice Brněnské. Termín: počátek prázdnin, neboť tehdy je dopravní zatížení nejmenší a provoz bude řízen semafory. Skutečnost: k rekonstrukci dojde počátkem školního roku, kdy je provoz největší a pomoc semaforů je zbytečné hledat.

Ale nechť. Může se stát cokoliv a může dojít i k posunu termínů. Důležité však je o této změně informovat občany. A jak to udělá inteligentní soudruh starosta? No přece půlpánovsky, jak také jinak. V polovině června již ví, že u zmiňované stavby dojde ke skluzu a informuje o tom ctihodnou radu dědiny. Shodou okolností hned druhý den probíhá veřejné jednání zastupitelstva. Leč na něm soudruh mlčí přímo fučíkovsky. Informaci pečlivě silážuje v kanceláři a vypustí ji až o 2 měsíce později ve svém zpravodaji. Moudrého čtenáře samozřejmě ihned napadne tato kacířská myšlenka:  a proč vzhledem k výrobní a plánované lhůtě starosta nepoužil k informování občanů také jiná radniční média, tj. televizní infokanál nebo webové stránky? Odpověď si jistě každý najde sám. Napovězme, že souvisí s půlpánovskou inteligencí. Ovšem těšte se na příští předvolební sliby, kdy pravidelně perlí zejména soudruzi z lidu a ohánějí se sliby lepší informovanosti obyvatel, např. vytvořením "nových webových stránek a webových informačních portálů" (citace posledních volebních materiálů). K čemu by byly, když je pitomí půlpáni neumějí používat ...

 

80. jubilejní slavnosti aneb jak půlpáni (zase) neuměli počítat ...             10. srpna 2012

Ve Šlapanicích je sice věhlasné gymnázium, ba i škola základní se najde, ale na vzdělanost půlpánů to v postatě nemá nijaký vliv. Jak by jinak mohli už deset let omílat tu pitomost s pořadovým číslem Šlapanických slavností. Posuď sám, milý čtenáři: slavnosti se poprvé konaly v r. 1932 s dobrou myšlenkou každoročního opakování. Což se bohužel díky různým politickým vlivům nepovedlo. V letech 1941 – 1944 se nekonaly kvůli fašismu, v letech 1948 – 1957 kvůli komunismu a v r. 1996 kvůli neschopnosti lidovců na radnici. Sečteno a podtrženo: nekonaly se celkem 15x. Přesto se najdou podvodníci, kteří 65. slavnosti přečíslují na 80. a klidně svoji lež zveřejňují v duchu 100x opakovaná lež se stává pravdou. Oč serióznější by bylo slavit např. 80. výročí založení slavností. Ale serióznost od půlpánovských blbů přece čekat nemůžete ...

 

Nový obchoďák roste do krásy ...!                                                        29. července 2012

                      

Již dva měsíce uplynuly od zahájení stavby několik let slibovaného nového obchodního centra. Občané v těchto dnech mohou sledovat čilý stavební ruch, šikovnost dělníků a inženýrů (viz obr.). Ale je třeba projevit i dík vedení města, které svým vyjednávacím umem umožnilo realizovat tuto tolik potřebnou stavbu, která již velmi brzo (říjen 2012) bude sloužit nejen všem občanům Šlapanic, ale i blízkému okolí (co na tom, že doprava zase o něco vzroste). Také použití semaforů při rozšiřování jízdních pruhů na Brněnské u Lípy nečiní díky prázdninovému snížení frekvence dopravy žádné potíže.

Použité zdroje informací: článek soudruha starosty ŠZ 2/2012, vlastní fotoaparát.

 

Mapy, mapy... Jsou fakt happy ...? ...                                                        5. července 2012

              

Ještě jednou se vraťme k novým mapám. Jak vidno, vlastní mapka vesnice zabírá pouze třetinu plochy a tak komerční záměr opět zvítězil nad vlastním přínosem. Město se sice chlubí novými mapami, ale je zřejmé, že do nich neinvestovalo vůbec nic, snad jen určilo body umístění. Ovšem k čemu jsou mapy, které nejsou na stěžejních výchozích místech (konečná trolejbusu, vlakové nádraží, točna autobusů na Riegrově, hlavní náměstí)? K čemu jsou mapy, na kterých není zobrazen bod, kde se pozorovatel zrovna nachází? A proč mapa na Brněnské mění během jednoho týdne polohu o 180°? Proti tomu je „půlpánovské určení místa“ (viz níže) úplnou prkotinou. A soudruzi sbírají předvolební body ...

 

My jsme půlpáni, jedna rodina ...                                                               23. června 2012

      

Taky čtete městský web? A taky se bavíte? Např. nejnovější "informací" o půlpánovském určení místa:

Ve zprávě o umístění nových orientačních map vesnice Šlapanice se dočtete, že jednu z map najdete ".... na ulici Brněnské v zeleni na chodníku u "nonstop baru"...."!!!! Je ti to jasný kde, ty blbý občane?

Každičká hospoda, ba i "nonstop bar" má sice své jméno, ale půlpán ještě nedospěl k tomu, že by je mohl i používat. A protože na víc nemá, zůstává na úrovni debilního vesničana (čili půlpána). Ale proč tím otravuje normální lidi?

 

Zeštíhlet není problém ...                                                                           16. června 2012

      

Trápí vás nadváha? Chcete zeštíhlet? A úplně bez námahy a úplně zdarma? Není nic snažšího! Nechte zveřejnit své fotky ve šlapanickém Infokanále, přezdívaném Infostoka. Vaše fota tam dokáží technicky zprznit, prodloužit na výšku a vám dodat ztracené sebevědomí ...

Jenom není jasné, proč se obrázky z Infostoky náhle zveřejňují na městském webu zprzněné? Zda je to jen technickým diletanstvím soudruhů z úřadu a nebo zda jde o záměr blbů si z občanů zase dělat prdel. Možná je i třetí varianta: občanům se z chování debilních půlpánů prodlužují ksichty ... (včetně věže kostela).

Příčinu hledejme v technicky nezvládnutém vysílání vlastní Infostoky, kdy např. informace jsou vysílány ve formátu 4:3, některé fotografie a videa zase 16:9, ale se zprzněným logem Infokanálu, a  to vše samozřejmě s absencí signálu umožňující automatické přepnutí televizních přijímačů. Přičteme-li chybně nastavený transport "slejdů" na webové stránky, výsledek nemůžeme označit jinak než profesionální amatérismus. I takto mohou vypadat webové stránky honosící se hrdým titulem Druhé nej v kraji. Prostě šufani ...

 

Šlapanický zpravodaj 2/2012  ...                                                                 8. června 2012

...aneb komedie pokračuje ...

V Pohledu do kanclu starosty-obnovitele se mj. dozvíme, jak nám ten vandalismus ve Šlapanicích bují. Např. prý v městském parku – krádež herního prvku a devastace tribuny. Hrozné. Ale hroznější je, že se vše děje pod přímým dohledem kamerového systému a tak jediná otázka v této souvislosti je: je kamerový systém vůbec efektivní, nebo se skutečně používá jen ke šmírování?  

Článek Obchodní centrum Tesco hýří popisem skvělé budoucnosti, bohužel vlastní popis místa činu je, jako obvykle, z pohledu půlpána (odbočovací pruhy).  

Ani v tomto čísle si starosta-obnovitel nenechal ujít příležitost a kupodivu uveřejněný kritický článek opozičního zastupitele opět trhá na cucky a to v obvyklém rozmachu na ¾ strany. Fajn. Zajímavá je ovšem pasáž, kde se starosta – obnovitel ohání velikánem světové architektury Le Corbusierem. Což z pera vystudovaného architekta, který to dotáhl až na referenta vodáren, je fakt docela komické ...  

A poslední perličkou jsou rozdílné varianty stejného čísla Šlapanického zpravodaje (viz obr.). Jedna je určená pro tisk a druhá pro městský web! A což takhle omluva v dalším čísle, soudruzi půlpáni? Nic! Samozřejmě!. Hulváti se přece neomlouvají ...

 

Vizuální maximalizace aneb růžové sny ...                                                  26. května 2012

Ve druhém čísle Šlapanického zpravodaje se občané mohli seznámit s plány výstavby dalšího obchodního centra v dědině. Přes mírné nedostatky textu (s. starosta-obnovitel v popisu tří silničních pruhů jaksi pozapomenul popsat určení místa, tj. z které strany se má čtenář dívat) by směrodatné měly být obrázky, aneb jak se dnes odborně říká – vizualizace. Vizualizace ovšem většinou znamená ztvárnění rozmáchlých architektových myšlenek, avšak bohužel bez ohledu na praxi. A stejně tak to dopadlo ve Šlapanicích. Na „vizualizačních“ obrázcích vidíme nádherné prostory s obchodním domem, obrovským parkovištěm a téměř megalomanským řešením dopravy, záliv zastávky trolejbusů, atd.. Pokud si ale do obrázku přimalujeme nějakou skutečnou kótu, prostorový dojem začne pokulhávat. Např. od křížku po hranu hospody je to ve skutečnosti pouhých 30 m (viz obr.). A hle, z dopravního řešení je najednou pouhé řešeníčko a z obchodního centra krcálek. Ale i tak zaplaťpámbu zaň! Konkurence na škodu nebude! Jenom příště zase pozor na vizualizaci (třeba lidověpředvolební úpravy nábřeží Říčky)!

 

Kamaráth - lidověsociální demokrath ...                                                    19. května 2012

Není to žádná novinka: skoro z každé zakázky se zohledňuje provize 5 – 10% jdoucí tam či onam či někomu. A (nejen) za to zavřeli Ratha! A co šlapaničtí Rathové? Už se jim taky svírá prdel ...?

 

Jé, jé, jé, kdepak ti kluci z naší školky jsou, aneb opět hňupárna ...        12. května 2012
                 

Tak sláva! Nová školka vybudována a teď už ji jen otevřít. A to musí být taky sláva jak se patří! A tak na přestřižení pásky pozveme i pohlavára z Kraje! Že jde o tutéž osobu která loni chtěla zrušit šlapanické gymnázium (kam tedy budou ti současní absolventi školky chodit?) je jistě náhoda a navíc si na to už nikdo nepamatuje. Ale jinak humorné.

My si však všimneme praktické stránky vybavenosti nové školky a to třeba možnosti parkování. Pro dopravu dětí je k dispozici 6 parkovacích míst + 1 invalidní (viz foto). Zcela v duchu předvolebních slibů o zajištění parkování. Koho ovšem napadlo danou plochu, kam by se za jiných organizačních podmínek (stání napříč ve dvou řadách proti sobě) vešlo aut 12 až 14, takto zlodařit? Koho napadlo schválit jakési pseudoostrůvky obrubníků s keříky (na to už se v současné době nedostatku parkovacích míst snad nehraje, zvláště, když je v těsném sousedství zeleně do aleluja)? Délka jednoho stání (u ostrůvků) snad odpovídá nějaké směrnici, ale jaká je praxe? Např. dvě vozidla velikosti Octavie za sebe bez oděrek laku zaparkujete těžko! A což teprve řidičky-maminky (při vší úctě)? Díky zjednosměrnění prostoru pak na těchto čtyřech místech řidič VŽDY vystupuje nohama do porostu! A ne pořád je léto a sucho a také lze předpokládat, že ony okrasné křoviny poporostou a tak levé dveře řidič bez rizika poškrábání laku prostě neotevře. Osazení malého prostoru zbytečnými značkami (jednosměrka tam, jednosměrka ven a dej přednost) se taky dost prodražilo. Vesnice na to má, tak dá, ne? Prostě je to stále stejné - obdivuhodně praktické řešení hodné půlpánů šlapanických! Lidi tleskejte mi, dal jsem vám školku i s parkovištěm (na kterém ale moc zaparkovat nejde)! Huráááááá!

 

Půlpán přemýšlivý ...                                                                                 4. května 2012

                 

28.4. po 23. hodině ve Šlapanicích vzplála myšlenka půlpánů na totální a konečné řešení problémů s nepřizpůsobivými a věčně reptajícími příslušníky náplavy vytvořením separovaného ghetta. Včasným zásahem hasičů však byla planoucí myšlenka uhašena. Prozatím ...

 

Jubilanti - hmyz obtížný ...                                                                      29. dubna 2012

                 

.... a tímto prohlášením se vyzývají novorozenci mající zájem o vítání občánků, aby svoji účast nahlásili na Městském úřadě (nejméně však 10 měsíců před svým narozením) a zároveň se vyzývají i občané od jednoho roku věku, kteří mají zájem o návštěvu členek Komise pro občanské záležitosti u příležitosti svého jubilea 80, 85, 90 a více roků a kteří si nejsou jisti, že ve věku 80, 85, 90 a více zvládnou oznámit tuto skutečnost na MěÚ, aby tak učinili již nyní. Vaše žádost bude archivována (ovšem ze zákona jen 10 let) a až přijde čas, členky Komise vás navštíví (tedy bude li nějaká komise za 50 let existovat). Jinými slovy: chceš-li, milý občane - jubilante, od MěÚ Šlapanice blahopřání k jubileu, pěkně popros (popř. okolkovanou žádost přilož)!  

V dnešní poznámce se vracíme k „zrcadlovému“ příspěvku z listopadu 2008 (viz výše). Co se od té doby změnilo? Nic. Plné huby řečí o tom jak si vážíme starších spoluobčanů, ale kvůli tomu aby si jich Město (=šlapanická vesnice) všimlo, jubilanti MUSÍ o blahopřání žádat. Trapné výmluvy na zákon o ochraně osobních údajů zůstávají půlpánovsky trapné!!! Protože kdyby někdo opravdu chtěl, jistě to dokáže udělat tak, aby zákon neporušil a jubilanta potěšil. Jde o to chtít, ne jen svoji půlpánovskou neschopnost přesouvat na nějaký zákon.  

Pro příklad nechoďme daleko:

V lednu 2011 oslavili jedni šlapaničtí manželé Kamennou svatbu, tj. 65 let společného života. Ruku na srdce, kolik takových vzácných případů ve Šlapanicích je? A tihle lidé by měli žádat ouřad o blahopřání? Naprosto trapné!!!!!!! To úřad by měl být hrdý na své občany a taky to dát najevo! Nebo ne? A jako perličku uveďme, že paní z onoho jubilujícího manželského páru několik měsíců poté oslavila 85 let. A myslíte si, že si na ni jako na dlouholetou členku stany lidové někdo z rodné strany vzpomněl? Půlpáni přece paměť nemají ... Ti mají jen chvástavé řeči!

 

Duben - v bordelu budem ...                                                                      21. dubna 2012

        

21. duben – Den země a při té příležitosti i den úklidu veřejného prostranství. I dědina úředně šlapáňská se probudila ze zimního spánku a nějaký ten úklid zorganizovala. Bohužel v době, kdy už aktivnější a pružnější sdružení zveřejnila týž záměr. A tak soudruhům nezbylo, než termín akce posunout o týden dříve, čili na 14.4. a patřičně to vokecat (prý se v tentýž termín konají Farmářské trhy, no ale ty taky organizuje Město, tak proč zrovna na Den země?). A aby pozvání úřadu bylo na úrovni, sepsal i starosta-obnovitel úklidový chvalozpěv, ve kterém nechyběla ani slova typu „aby radostně vzkvétala příroda“. Tedy slova, za něž by se nemusel stydět ani kovaný komanč, neboť léta padesátá těmito termíny přímo hýřila. V pozvánce se též hovořilo o organizaci akce, čili sejdeme se, rozdělíme se na skupiny a rozejdeme se sbírat smetí zejména na polní cesty v okolí dědiny.

No a jak celá akce dopadla? Jeden by řekl, že stěžejní šlapanickou polňačkou je Tuřanka. Už jen kvůli jednomu významnému kříži spojeném s návštěvou papeže. Jak vypadalo okolí kříže odpoledne oné úklidové soboty organizované městem vidíme na obrázku 3. Devótní a komická Infostoka dle tradice z akce zveřejnila snímky hrdinů - čili pilné vedení města (obr. 4). Jak jinak!

PS: Proslýchá se, že soudruzi svoji úklidovou aktivitu přesunuli na Kolíbku, aby Čistým Šlapanicím, plánujícím na Den země úklid právě tady, vypálili rybník ...

 

Kéž lavičko, kéž bys promluvila ...                                                            13. dubna 2012

                 

Hle, místní televizní infostoka informuje o nových lavičkách v parku. Z fotografií je patrno, že se jedná o speciální lavičky pro dlouhonohé. Aby však posed nebyl zbytečně vysoko, byly pro dlouhonohé občany vykopány speciální jámy, kam si mohou své nohy odložit. Kvůli elektrické masáži chodidel je k dispozici i elektrocentrála a pro případné zájemce o mytí je nachystána konev s vodou (obr. 1 a 2). Ke zvýšení účinku relaxace na lavičkách se doporučuje kombinace elektromasáže a vody.

Škoda, že infostoka neinformovala i o tom, že ve stejné době se lavičky stejné provenience objevily i jinde, např. na Tuřance. K utajení došlo pravděpodobně proto, aby si tam obyčejní občané nesedali, neboť tyto lavičky jsou určeny výhradně příznivcům průmyslové zóny. Ti odtud mohou v klidu a v sedě pozorovat její růst!

 

Blokové čištění a zablokované hlavy...                                                       7. dubna 2012

V následujících týdnech bude v celém městě probíhat jarní blokové čištění komunikací!

Tak zní úžasná informace zveřejněná ve šlapanické televizní infostoce. Informace, která má stejnou nulovou hodnotu jako kdybyste napsali, že v následujících několika týdnech bude někdy svítit slunce a někdy pršet. Čili informace na hovno ...V inteligentním světě je normální existence jasného plánu čistění, tedy konkrétních termínů a konkrétních míst. A takový plán bývá i zveřejněn - na vývěskách, na webových stránkách, v místních zpravodajích. A všichni vědí, že např. 13. dubna se bude čistit Nerudova ulice a přizpůsobí se (třeba kvůli dlouhodobé nepřítomnosti). Ve Šlapanicích zjevně žádné plánování neexistuje! Proč občanům ve Šlapanicích poskytovat konkrétní informace? To jen šlapanický debilní půlpán se domnívá, že občany informoval a k neinofmaci ještě připojí klasickou výhrůžku o sankcích za neuposlechnutí neinformace. Jinak to prostě půlpán-komunista ani neumí. Prostě ubožák! A vedení města opět ukázalo, jak to s tou předvolebně prezentovanou informovaností občanů myslí. Dělat si prdel z lidí, to je oč tu běží! Protože v opačném případě by informace o blokovém čištění vypadala jinak! Přinejmenším slušně!

PS1: Ohledně výhrůžky o odtažení vozidel šlapaničtí soudruzi trošku pozapomněli, že odtažená vozidla po blokovém čištění musí zase vrátit (byť na náklady majitele) na - a to je podstatné -původní místo stání!

PS2: Docela zajímavý článek na dané téma najdete zde: http://brno.idnes.cz/blokovych-cisteni-na-jihu-moravy-ubude-mesta-uz-setri-i-na-uklidu-phx-/brno-zpravy.aspx?c=A120406_1760469_brno-zpravy_bor

 

Nějak mi z tebe zebe, nejkrásnější webe ...                                               30. března 2012

Tak šlapanický městský web byl před několika dny prohlášen za druhý nej v kraji. No není to úžasné? Je! Ba i Zrcadlo by mělo nový web pochválit, neboť ten je, zdá se, konečně k něčemu. Ale Zrcadlo to neudělá, protože se zamyslí nad přítomností i minulostí.  

Založit webové stránky je v podstatě prkotina. Bohužel málokdo v tu chvíli ví, že důležitější než vlastní založení je náplň a především jejich aktualizace. Uveďme jen šlapanické případy - většina volebních subjektů se před volbami tváří hurá, ale skutek utek a po volbách náhle ti huráhrdinové nemají co lidem říci – tak skončily ze světa stránky Moudrých, tak skončily stránky Strany pseudozdravého rozumu. Ovšem tyhle se aspoň ztratily. A co ty aktuální? Lidovci zjevně mají své stránky jen kvůli zveřejnění kandidátky jednou za 4 roky, Změna pro Šlapanice nezměnila svůj web od 21. září loňského roku (i když byl „aktivní“, tak obsahoval jen pozvánky na zastupitelstva, ale výstup z nich už žádný), informace, které by měl obsahovat web ódées se záhadně objevují jen na osobních stránkách jejích vůdkyně. Takže jediné pravidelně aktualizované mají jen Čisté Šlapanice a od Nového roku, zaplaťpámbu, po zhruba 15 letech ignorace i Městský úřad (Zrcadlo svým rekordně devátým aktivním rokem nesoutěží, ale vede :-)).  

Co však novému městskému webu předcházelo? Určitě je třeba se zmínit o amatérském (slušně řečeno) počinu lidového starosty z let 1994-1998, který jednoznačnou doménu slapanice.cz nedocenil a poskytl ji místnímu gymnáziu (proto stále ona rozřazovací úvodní stránka ve smyslu město-gympl). Prostě projev inteligence. Kolem roku 2000 za vlády Lidu a i po r. 2002 za vlády svatého Rozvoje se už v rámci Komise pro tisk a informace ale i kolem ní objevili jedinci, kteří v dobré víře chtěli posunout poněkud zastaralý městský web kupředu. Jenže nebyli příslušníci či sympatizanti té správné vládostrany a to se ve Šlapanicích socialisticky netoleruje (škoda - ovšem pro Šlapanice - ty mohly mít web na podobně vysoké úrovni jako je ten současný už někdy před dvanácti lety)! Že webové stránky nejsou zrovna chloubou města jasně definovali i členové KTI v dalším volebním období po r. 2006. Není snad zápisu ze zasedání komise ve kterém by se neobjevila výtka na pitomosti na webu uváděné a návrhy na nápravu. Výsledek? Prd! Návrhy neakceptovány, opět zřejmě proto, že nevyšly ze strany lidu a tak nebyly patřičně svaté! Lidový tajemník na změny doporučované komisí dokonce reagoval slovy: co se těm „odborníkům“ z komise furt nelíbí... Přesto tehdejší komise vypracovala mnohastránkovou jasnou koncepci a návrh na nový městský web. Práce, za kterou by město zaplatilo nějaké firmě řádově desítky tisíc korun. A co Město? Bez reakce, bez poděkování! A je jistě jen čirá náhoda, že se současné webové stránky onomu konceptu podobají jako drahé vejce drahému vejci!

A jak ta pohádka vlastně končí, milé děti? Jednoduše! Již po pouhých dvou měsících zprovoznění „nových“ stránek Šlapanic jsou tyto Krajem vyhodnoceny jako druhé nejlepší a to se jistě sluší, aby se starosta-obnovitel nechal vyfotografovat se socanem, neboť zásluhy jsou nesporné! Ono taky lidovecky-rozvojově pozdržet vývoj o 12 let dá práci hodnou přinejmenším plakety! Tak není to sranda? No, spíš lidově-půlpánovský humor ...

 

Zpravodaj 1/2012 aneb vyhozené náklady za papír ...                                 23. března 2012

O upadající úrovni Šlapanického zpravodaje (na rozdíl od webových stránek dědiny) si cvrlikají nejen vrabci na střeše, cenzura z něj prostě udělala plátek na prd. Ani poslední číslo – 1/2012 - není výjimkou. Fotky garáží v zimním bordelu na titulní straně asi nemá cenu komentovat a obsah v podstatě žádný (dětičky, maminky, hrdinství vedení dědiny, leč nosné téma žádné). Ale nelze přehlédnout slova s. starosty - obnovitele, ty jsou opět o něčem a opět pobaví. Citujme: „Bohužel musíme počítat s tím, že nás bude brzdit ... i nechuť části opozice k dohodě či konstruktivní diskusi nad věcnými tématy. Věcnou a včasnou kritiku vítáme, zvláště pokud je míněna v dobrém. Snad se nám podaří letos něco zlomit a nejen koalice, ale zastupitelstvo jako celek vám začnou dávat lepší příklad vzájemné pospolitosti“! Úžasná to slova! Doslova! S. starosta-obnovitel však jaksi zapomněl dodat, že dosud sám nedokázal definovat, co to vlastně „konstruktivní diskuse“ je (tj. připustit i jiný názor). Zapomněl dodat, že každý, kdo v posledních 15 letech dosud vznesl věcnou a včasnou kritiku v dobrém, byl zvláště hochy z lidu a rozvojovci okamžitě politicky zařazen mezi černé ovce! A ohledně vzájemné pospolitosti zastupitelstva zapomněl připomenout loňský březnový příklad, kdy v připosranosti a strachu o neprosazení vlastních názorů koalice ubohým způsobem zasedání zastupitelstva zrušila. Takže? Kecy, kecy, nic víc jak kecy poslední vydání zpravodaje nepřineslo!

 

Hrabla a sůl už nedostal ani vůl ...                                                               17. března 2012

    Proužková metoda posypu zkušebně nasazená ve Šlapanicích.

Již třetí rok platí, že za schůdnost chodníku, najmě v zimním období, odpovídá majitel. V naší dědině je majitelem drtivou většinou město. A protože je jasné, že by nápor při zvratech počasí nezvládlo, snažilo se k věci přistupovat šalamounsky. Předloni poskytlo občanům, kteří vzali úklid na svá bedra, nářadí – pometla a hrabla, loni alespoň sůl. A letos? Prd!!! Nejsou prachy? Není vůle? Ale ne, milý čtenáři, nesmíš tuto problematiku vidět zbytečně černě. Skutečnost je zcela jiná. Osvícené a moudré vedení města je ve spojení s nebem a dostalo zaručené informace, že prostě žádná zima nebude a opravdu nebyla! Tak proč plýtvat hrablama a solí ...

 

Pozor – posun rozumu a začátku zasedání zastupitelstva! ...                        8. března 2012

Tak nám 14.3. zase zasednou zastupitelé. Veřejně! Avšak pozor,všimli jste si že v posledních měsících se nenápadně posunuly začátky zasedání z létaletoucí tradiční hodiny sedmnácté na hodinu šestnáctou? Důvody jsou všelijaké, možná aby se těchto koaličních komických orgií mohlo zúčastnit co nejméně opozičních zastupitelů (zejména vytížených podnikatelů), ale také co nejméně diváků z řad občanstva (když se chceš, ty blbe, zúčastnit našich jednání, tak běž z práce dříve nebo si vezmi dovolenou). Leč najdou se tací šťouralové, kteří se na ouřadě šlapáňském pozeptají, z jaké že to příčiny se začíná (a končí) dříve. Odpověď z ouřadu je jasná: "jednání zastupitelstva se zúčastňují i zaměstnanci úřadu, kteří musí druhý den do práce". Ne, milý čtenáři, nešálí Tě zrak! Toto je opravdu jeden z oficiálních důvodů. Normálnímu člověku (nikoliv půlpánovi) je vcelku jasné, že autor takového zdůvodnění se nachází v těžkém stádiu demence a že takovýto blb, jemuž čouhá sláma z bot, nemá co pohledávat v organizaci sloužící občanům. Ve Šlapanicích přesto pohledává! Neboť ve Šlapanicích je oprávněn vládnout a poroučet toliko půlpán, na stav inteligence se už tak moc nehledí!

PS: proslýchá se, že v rámci dlouhodobého posuvného plánu se již letos na podzim počítá se zahájením zastupitelstev hned po starostovic obědě.

 

Šlapanický smog - k (radostné) budoucnosti krok ...                                   5. února 2012

     

Na přelomu ledna a února mrzne až praští. Šílenej vítr od severovýchodu skoro 14 dní fučí jak blbej a jak už dlouho ne. Přesto je pro Šlapanice a okolí vyhlášen signál upozornění na výskyt smogu! Dovedete si představit tu srandu až foukat přestane a bude tu stát průmyslová zóna? Vaší práci čest, půlpáni!

 

Šlapanický zpravodaj 6/2011 ...                                                                25. ledna 2012

 

V prosinci 2011 vyšlo šesté číslo Šlapanického zpravodaje. Krásné a milé, plné radosti a dětských úsměvů. Až nápadně připomínalo ženský časopis Vlasta. Přesněji řečeno, časopis Vlasta z let sedmdesátých minulého století. Plno vznosných řečí a nikde nic. A jak toho soudruzi docílili? Jednoduše! Cenzura zapracovala, stejně tak jako v letech sedmdesátých – normalizačních. Už žádný kritický článek nesmí hyzdit náš krásný časopis. „Chceme klid na práci, žádnou Chartu“, křičely dělnické brigády socialistické práce. Jenže čas plynul a komunistickou diktaturu odnesl čas. Skutečně? Klikněte, prosím, zde na odkaz webových stránek Čistých Šlapanic.  

http://ciste-slapanice.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=140:novinaska-etika-v-praxi-zpravodaje-&catid=9:nazorypostrehy&Itemid=25

Najdete tu úplnou korespondenci o tom, jak současná demokratická samospráva demokraticky reaguje na jakoukoliv kritiku. Jedním z vrcholů je tvrzení soudruhů, že jakákoliv kritika soudruha starosty (v písemné formě jako příspěvek do ŠZ) je označena za politický článek podléhající zavedené cenzuře. Jinými slovy – Zpravodaj a starosty máte, občané, proto, abyste jej mohli pouze velebit (když už to někdy neudělá sám a dostatečně viditelně).

Varování: čtení na výše uvedeném odkaze je jen pro silné žaludky. Ze samolibé samosprávy vám totiž bude na blití! A pokud jste své žaludeční peripetie ustáli, přečtěte si i pokračování:

http://ciste-slapanice.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=157:schvalili-nam-lanek-ale-&catid=9:nazorypostrehy&Itemid=25

Tady se šlapaničtí bolševici vydávající se za demokraty opravdu předvedli! Fakt hustýýýý ...

 

Sprejeři sprejují a šmíráci šmírují ...                                                            14. ledna 2012

     

Nejprve se podíváme na obrázky. Na prvním je sdělení o ukradené kládě za dvacet tisíc a na druhém posprejovaná zeď. Co mají společného? Oba „zločiny“ proběhly pod přímým dohledem městských bezpečnostních kamer. Nutně se tedy nabízí otázka, proč byla dědina zadrátovaná otřesně ohavným venkovním vedením a k čemu vůbec tzv. kamerový systém slouží? A jelikož se jedná o nekontrolovaný systém, odpověď může být nikoliv spekulativní: může jít o prosté šmírování a to i na politickém základě. Kdyby totiž byly Šlapanice demokratické, jistě by byl ustaven nějaký kontrolní mechanismus zamezující šmírovacímu nutkání. Čili například všichni demokraticky zvolení zastupitelé dědiny by měli možnost kdykoliv navštívit operační místnost kamer a vyžádat si promítnutí záznamu třeba z předchozího dne či konkrétní hodiny. A jelikož žádná kontrola neexistuje a krade se a sprejuje přímo pod kamerami, mohou si občané myslet leccos. Například něco o (s)prostém šmírování ...

 

Společně proti slušnosti ...  aneb půlpánovská vánoční blbost zazářila ...      6. ledna 2012

Vraťme se ještě ke sklonku roku 2011, kdy přímo v předvánočním týdnu byl šlapanickým občanům distribuován leták s názvem Společně pro Šlapanice. Správnější by však byl titul Společně proti slušnosti, neb obsah letáku byl zjevně cílevědomě určen k tomu, aby v citlivé době předvánoční většinu myslících občanů nasr.l! Koaliční pajduláci pod vedením pánů Ješity, Tupana a Pseudosocana vypotili snůšku cílených pitomostí, blbejch keců a nefalšované falešnosti. Jak jinak. Vlastní manažerskou neschopnost přece musíme na někoho svést. Metoda známá co svět světem stojí, dělá to kdejaký diktátor. Smutné ovšem je, když svoji politickou zvrhlost soudruzi nazývají Svátečním zamyšlením. Smutnější o to, že přinejmenším dva z kolektivu autorů jsou křesťané aktivní v místní farnosti.

Ale zpět k obsahu. Jako nejkomičtější (samozřejmě v duchu černého humoru) lze považovat stranu 4, kde se rozsáhle píše o „vině“ zastupitelky z opoziční strany, aby hned na straně 5 byli zástupci téže strany nazýváni „naši přátelé“. Tak ubohé ironie čišící z označení „naši přátelé“, byť ve skutečnosti jde o „naše nepřátele“ jsou schopni opravdu jen půlpáni. Těžko uvěřit, že ironii jako vyjadřovací prostředek proklamují nejvyšší představitelé vesnice. No aspoň je vidět, jakou prd.l mají z občanů. Pro zajímavost: jen na straně 5 je označení „naši přátelé“ použito 10x!!! To je teda síla! Napadat opozici z "cíleného osočování lidí s vlastním názorem", když především lidové palice tak činí již léta, je jidáštsvím první třídy. Stejně tak napadat opozici, která v minulém volebním období byla koalicí, že v některých směrech nedosáhla žádného výsledku, když lidové palice nepřipustí jakoukoliv aktivitu kromě té od vlastních lidí. Chlubit se, že současné vedení města vede rozhodná jednání ohledně dopravní situace ve Slatině je hodně sprosté, zvláště když si vzpomeneme na veřejné projednávání této otázky přímo ve Slatině v r. 2007, kde se současný šlapanický starosta ztrapnil svým negativním přístupem k tomuto problému až to v sále hučelo. To, že nyní soudruh obrátil své myšlení o 180° moc na chlubení není.

Škoda, že soudruzi ve výčtu svého „svátečního bilancování“ zapomněli připomenout také svoji krávovinu s neodhlasováním vlastního programu zastupitelstva, kterým jej de facto zrušili. Počin, který vešel do dějin Šlapanic! Škoda, že soudruzi nenapsali o nesrovnalostech na fakturách v souvislosti s přidělením dotace na rekonstrukci školy a která jistě bude mít svoji dohru (jak budou soudruzi zdůvodňovat vrácení dotace bude jistě hodně srandovní!). Škoda, že se soudruzi v letáku chlubí získáváním dotací, které pro ně získal někdo jiný – ovšem politicky nevhodný subjekt - a z toho důvodu je dokonce chtěli vypovědět a jít tak proti vlastním občanům ...  Škoda, že leták zářící svou ubohostí neprošel i jazykovou korekturou (chybějící interpunkce). Půlpánovské buranství - nic jiného z této otřesné tiskoviny nevyplynulo! 

Co říci závěrem? Jidáš byl v kontextu dějin docela velkej hajzlík. Ale ve srovnání se šlapanickými půlpány by spíše měl být svatořečen!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pbart 2008       doporučené rozlišení 1024x768

 
                                     jedna, dvě, tři ....   [CNW:Counter]  ........

 

 

r